Hayatı Kolaylaştıran Mutfak Çözümleri

Mutfak Dolabı, mutfak düzenleme, mutfak rafı,

Zaman içerisinde en çok eşyanın biriktiği odaların başında mutfak gelir. Sadece yemek kapları ya da bardaklar değil, yiyecek içecek kutuları, baharatlar, tencereler derken henüz elektrikli mutfak aletlerini saymadık bile. Bu konuda dağınıklığı önlemeye yönelik en iyi önlem, mutfağınızda saklama ve depolama için uygun alanlar oluşturmanız olacaktır. İlk anda akla gelmese de aşağıdaki birkaç örneği gördükten sonra kendi mutfağınıza girip yepyeni bir mutfak çözümü için etrafa daha başka bir gözle bakacağınıza eminim.

Duvarlarınızı küçümsemeyin. Bu yeşil ve delikli aparat nedir bilmiyorum ama dolap ve çekmecelerde en çok yer kaplayan kapkacağı ne  de güzel toplamış. yapı marketlerde benzerleri satılıyor olabilir.  Fotoğraftan anlayabildiğim kadarıyla deliklere kanca geçirilip ardından elinize ne geçerse asıyorsunuz. Üstelik hiç de fena görünmüyor.

Aklınızda bulunması gereken bir ipucu, kapaksız mutfak dolapları mutfağı daha geniş gösterir. Yukarıda fincan ve tabaklar için ayrılmış bu dolap çok kullanışlı ve şık duruyor. Hazır olarak bulmak için biraz gezmek gerekebilir ama yakınlarda bir marangoz varsa, daha çabuk ve daha ucuza böyle bir dolaba sahip olmak mümkün olur diye düşünüyorum. Üstelik raf ölçülerini de kendiniz, kendi tabak-bardak takımlarınıza göre belirleyebilirsiniz.

Böyle geniş ve çok rafları olan bir dolap her mutfakta kullanışlı olacaktır. Mutfak dolabı seçerken mutfağınızdaki alanı en iyi şekilde değerlendirdiğinize emin olun. Yarım dolaplarla boşuna yer kaybedeceğinize bırakın yere kadar insin. Kapaksız dolaplar ve açık raflar mutfağı daha geniş gösterir ancak böyle şık ahşap kapaklar olunca da mutfak derli toplu görünür. Aksi halde raflarınızı sürekli düzenli tutmanız gerekir.

Bana kalırsa bu dolap, rüyalardaki mutfak dolabı. Kapaklarının da raflı olması elbette en büyük esprisi. Her şeyin bir arada olması mutfakta ne büyük kolaylıktır.

Bu kutu kutu raflı mutfak dolabı çok fazla eşya almayabilir ama tezgaha dizdiğiniz ya da dolapta yer bulamadığınız pek çok mutfak eşyasını toplayarak mutfağınızın düzenli olmasına katkıda bulunabilir.

Mutfak raflarının duvara çakılmasına alışığız ama anlaşılan tavandan sarkan rafların şıklığı bir başka oluyormuş. Çevresinde destek olmadığı için bardaklar açısından ben biraz tehlikeli buldum. Eğer sakarlıktan yana şikayeti olan varsa, bu tip bir raf yaptırmadan önce biraz düşünmeli. Ama iş dekoratif özelliğine gelince, gerçekten de çok zarif, çok şık bir mutfak çözümü olduğu kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner