Halı Kaplama

halı kaplama, zemin,

Zemin kaplama alternatifleri her geçen yıl artsa da özellikle evler başta olmak üzere ofis, otel, konferans salonları gibi dekoratif görünümün öne çıktığı alanlarda halı kaplama hala bir numaralı yerini koruyor. Tabii halı kaplama alanında da her yıl farklı ürünlerle karşılaşmak mümkün. Örneğin anti statik halılar, anti bakteriyel halılar, toz, kir tutmayan nano teknoloji ile üretilmiş halı modelleri son 5-10 yılda piyasaya çıktı.

Halı kaplama alanıda doku, renk ve desen seçenekleri neredeyse sınırsız. İthal ve yerli halı markalarında aklınızda bulunan halı türünü bulabilirsiniz. Biz size halı modelleri konusunda değilde yeni bir halı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bazı bilgiler verelim.

Yeni bir halı alacaksanız karşınıza iki alternatif çıkacak; daha uzun süre dayanacak kaliteli lifli halılar ve daha düşük kaliteli ve ucuz halılar. Eğüer bütçeniz imkan veriyorsa kaliteli halıya yatırım yaparak uzun dönemde halı değiştirme masrafından kurtulabilirsiniz.

Halı mağazalarında ya da internette gördüğünüz halı fiyatlarına genellikle nakiyat ve işçilik dahil değildir.

Bu yüzden size maliyetinin ne olacağını tam olarak bilmek istiyorsanız metrekare başı halı kaplama fiyatını öğrenmelisiniz. Fiyata dahil olmayan diğer bir hizmette eski halının ya da döşemenin sökülmesi için alınacak işçilik ücretidir. Tüm bunları hesapladıktan sonra metrekare birim fiyatını belirleyebilir ve halı kaplanacak alanın büyüklüğüne göre tam maliyeti çıkarabilirsiniz.

Zeminin hazır olması maliyeti düşürmek açısından önemli. Eğer zeminde engebeleler, çatlaklar varsa halı kaplamasına uygun hale getirmek için macunla, ısvayla düzleştirilmesi gerekebilir. Mevcut kaplamanın altında bulunan zeminin durumuyla ilgili herhangi bir bilginiz yoksa bütçenize zemin düzenlemesi için bir miktar ek yapmanız gerekebilir.

Halı kaplanacak zemin üzerinde bulunan eşyaların önceden kaldırılması size vakit kazandıracaktır. Bazı firmalar bu eşyaların kaldırılması için ücret talep etmekte. Bu yüzden bir firmayla görüşmeye gittiğinizde metrekare başına verdikleri fiyata nelerin dahil olduğunu net bir biçimde öğrenmelisiniz.

Özellikli bir halı seçtiyseniz (%100 yün, uzun tüylü, anti statik…vb) halı firmasından temizlik için yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Halı Kaplama Uygulaması Öncesi ve Sonrası Video

Halı Kaplama Firmaları

Trio Zemin

Ofis, otel, konutlar, sinema ve konferans salonları için duvardan duvara rulo halı kaplama hizmetleri veren Trio Zemin ayrıca pvz kaplamalar, parke, süpürgelik ve ithal duvar kağıdı satış ve uygulaması da yapmakta. Firmanın satışını yaptığı halı markaları arasında Angora, American Carpet, Balsan, Best, Bonar Floors yer alıyor.
Unkapanı / İstanbul / 0212 514 94 00 (pbx)
Web: triozeminmarket.com

Prestij Zemin Market

ISO 9001, ISO 14001 ve TSE belgeli Prestij Zemin Market çim halı döşeme, otel ve cami halıları, yolluk, paspas modelleri satış ve uygulaması hizmetleri veriyor. Firma ayrıca daha hesaplı fiyatlarla alabileceğiniz seri sonu duvardan duvara halı modellerinin satışını da yapmakta. Firmanın uygulamaları ile ilgili fotoğrafları sitesinde yer alıyor.
Ulus / Ankara / 0312 310 18 51
Web: prestijzeminmarket.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner