Gri Kanepe Dekorasyonu

gri, pembe fon perde,

Duvarları açık renge boyadınız. Sıcak, modern ama yine de romantik dokunuşları olan bir ev istiyorsunuz. Gerektiğinde değişiklik yapabileceğiniz ne çok sade, ne çok civcivli. Yalnız değilsiniz, hangimiz böyle bir evin hayalini kurmuyoruz ki? Belki şaşıracaksınız ama bu saydıklarımız için büyük ve rahat bir gri kanepe iyi bir başlangıç adımı olabilir. Gri renk arada kalmış gibidir. Renk ve renksizlik arasında bir yerde durur. Oysa bulabileceğiniz en uyumlu renklerden biridir. Her türlü renk ve dekorasyon oyunu için sizinle işbirliği yapar.

Burada derlediğim fotoğraflarla size bunun çok güzel örneklerini göstereceğim.

İster pamuklu kumaş, ister saten kumaş ya da pelüş olsun, gri koltuklarınızı hiç tereddüt etmeden dekore edebilirsiniz. Bu 3 fotoğrafta da gördüğünüz gibi, beyaz, turuncu ve turkuvaz renkler griye apayrı bir hava verir ve çok yakışır. İlk karedeki parlak bej ve açık gri tonları da çok yakışmış.

Bu sıradaki fotoğraflarda ise biraz daha cesur renkler yer alıyor. Yine de gri renk onları o kadar güzel dengelemiş ki canlı renkler hiç de rahatsız etmiyor. Sarı ve somon renkleri değişik ama yine de gayet şık ve cezbedici bir hava yaratmış. Son karede renkler ve desenler özgürce kullanılmasına rağmen her şey birbirini tamamlıyor ve kesinlikle göze batmıyor.

Gri ve kırmızı da yan yana sık kullanılan bir ikilidir ama kırmızı çok canlı ve çok baskın bir renk olduğundan turuncuya yakın ya da kiremit rengi tercih edilmesi daha dengeli bir görüntü sağlayabilir. Elbette bu seçimlerde tamamen özgürsünüz ve kontrast seviyorsanız, hiç durmayın ve kırmızıyı kullanın. İlk karede ise renklerle arası iyi olmayanlara grinin kahverengi ve bejle ne kadar iyi durabildiğini gösteren bir örnek var.

Fotoğraflar: Beingbrazen.com, Housetohome.co.uk, Bellemaison23.com, Lonnymag.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner