Gri Beyaz Banyo Örnekleri

banyo dolapları, gri,

Gri ve beyaz birlikteliği dekorasyonda mesafeli bir görüntü verebilir. Ancak temizliğin ve steril bir görünümün önem kazandığı banyolarda bu ikili olumlu sonuçlar doğuracaktır. Küçük banyolarda koyu rengin yani gri rengin zeminde, beyazınsa duvarlarda kullanılması daha avantajlıdır. Banyoda parlak yüzeylere yer vererek gri beyaz bir banyoda ışıltıyı arttırabilirsiniz.

Gri ve beyazın yavan görünmemesi için başvurabileceğiniz yöntemlerin başında parlak ve desenli duvar fayansları döşemek gelir. Yukarıdakine benzer orijinal bir uygulama ile banyoya hareket katabilirsiniz.

koyu-renk-banyo

Duş teknesi ya da küvetin yer aldığı duvarları tavana kadar fayans döşetirseniz banyonuz olduğundan daha geniş görünür. ‘Banyoyu Genişleten Fayans Hilesi‘ başlıklı makalemizi okuyarak detayları öğrenebilirsiniz.

gri-siyah-aksesuargri-banyo-duvari

Banyo yeterince ışık almıyorsa gri duvarlar banyoyu olduğundan küçük gösterebilir. Buradaki örnekte olduğu gibi beyazın öne çıktığı iki renkli duvar kullanmak banyoyu daha ferah gösterir.

Beyaz Banyo Mobilyası

Gri beyaz banyolarda kahverengi, gri ya da beyaz banyo mobilyası kullanabilirsiniz. Bu üçlü içerisinden banyoyu en ferah gösterecek olan şüphesiz beyaz banyo dolapları olacaktır. Banyonun tarzına göre klasik ya da modern tarzda banyo dolapları seçmelisiniz. Beyaz renk dolap alacaksanız bu konuda zorlanmayacaksınız. Çünkü hemen her tarzda beyaz banyo dolabı üretildiğine şahit olabilirsiniz.

gri-banyo-geometrik

Klasik, modern ya da minimalist tarzdaki mobilyalardan hangisini banyonuz için tercih edeceğinize karar verirken ‘Farklı Tarzlara Uygun Banyo Mobilyaları‘nı incelemek işinizi kolaylaştırabilir.

Gri Beyaz Banyoyu Süslemek

Hem gri hem de beyaz nötr renkler olduğundan sadece gri ve beyaz kullanılan banyolar gözünüze gereğinden sade gelebilir. Bu durumda aksesuarlar yardımınıza yetişecektir ve neyse ki pek çok aksesuar rengi seçeneğiniz var. Turkuaz, turuncu, mavinin canlı tonları, yeşil, pembe renkler özellikle koyu tondaki bir gri ile birlikte kullanılabilir. Sevdiğiniz canlı bir renkte banyonuza sabunluk, havlu, yer paspası ekleyerek odaya renk katabilirsiniz.

acik-gri-dekor-banyo

Gri beyaz banyoya sıcaklık katmanın bir diğer yolu da banyoda ahşap ya da hasır eşyalara yer vermek olabilir. Doğal malzemeler ortama sıcaklık katar. Dilerseniz bitkilerden ya da renkli duvar tablolarından da yararlanabilirsiniz.

gri-fayanslar

Daha lüks ve ışıltılı görünümler için metal aksesuarlar ya da cam objeler bu tip bir banyoya uygun olabilir. Aydınlatma ürünlerinden dekoratif olarak da yararlanabilir, metal veya taşlı ürünlerle banyoyu şıklaştırabilirsiniz. Gri ve metal uyumu göz dolduracaktır.

gri-ahsap-banyo

Bu noktada dikkat etmeniz gereken her şeyi aynı anda yapmaya kalkmayın. Tek bir aksesuar rengi seçin. Hasır mı, ahşap mı yoksa metal mi banyonuza daha çok yakışır bir seçim yapın. tüm süslemeler bir arada uyumsuz ve dağınık bir görünüme yol açabilir.

gri-dekorasyon

Banyoda küvet, duş teknesi, lavabo benzeri demirbaşlar genellikle beyaz renktedir. Neyse ki beyaz renk, banyoyu renklendirmek istediğinizde diğer tüm fayans ya da aksesuar renkleriyle birlikte kullanabileceğiniz ve hatta ortama aydınlık da katan, uyumlu bir dekorasyon rengidir.

koyu-renk-banyo

 

Banyo için renk seçerken, uzun süre sıkılmadan ve zorluk çekmeden kullanabileceğiniz bir renk olması iyi olur. Gri banyo dekorasyonu, banyoyu düzenlerken hem çarpıcı hem de kullanışlı tercihler yapmanıza olanak tanıyacaktır.

gri-modern-banyo

Grinin banyo için ideal renklerden biri olmasının başlıca nedenlerinden biri, açık duman renginden metalik koyu griye uzanan farklı gri tonları ile pek çok kombinasyon şansınızın olmasıdır. Ortaya çıkan kontrast gözü yormadan banyoya derinlik ve hareket katabilir. Farklı gri tonlarını bir araya getirmekten çekinmeyin.

modern-banyo

İkinci olarak beyaz ve grinin uyumu büyük bir avantajdır. Banyoda rahatça beyaz mobilya ve gri fayans kullanabilirsiniz. Beyaz ve gri yan yana oldukça ideal bir fon rengi oluştururlar. Böylece yıllar içerisinde banyonuzda çeşitli renkte aksesuarları deneyebilirsiniz. Canınız banyoda yenilik yapmak istediğinde beyaz ve gri size her zaman bu şansı tanıyacaktır.

gri-mozaik

Grinin banyoyu sıkıcı ve tekdüze kılmaması için, desenli fayanslar, modern tasarımlar ve farklı tonların birlikteliği size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner