Giyinme Odası Modelleri

çamaşır odası dekorasyonu, elbise odası, giyinme odası, giysi odası,

Kimin hayalinde bir giysi odası yatmaz ki? Genellikle büyük evlerde ya da sahne işleriyle uğraşan ünlü kişilerin evlerinde olabileceğine inandığımız giysi odaları için aslında herkes evinde bir oda düzenleyebilir. Ebeveyn banyosundan feragat edebilirsiniz. Misafir odası yerine bir giysi odasını tercih edebilirsiniz. İleride çocuk odası olarak düşündüğünüz küçük oda şimdilik giysi odanız olabilir. Elbette evin mimarisi ve odaların yapısı önemli ama bakalım müsait olan mekanlarda giyinme odası modelleri seçenekleri neler olabilir?

Giysi odasının yatak odasına yakın olması en idealidir. Hatta yatak odasının içinden geçilen bir giyinme odası çok kullanışlıdır. Giyinme odasını büyük bir gardırop gibi düşünebilirsiniz. Bolca askılık, raf ve çekmeceyle düzenlenecek bir giyinme odası tüm giysi ve aksesuarları toparlayacaktır. Aksesuar olarak puf, ayna ve iyi bir ışıklandırma düşünülebilir.

Giysi odasının büyüklüğüne bağlı olarak ya da giysilerin ne kadar yer tuttuğuna bakarak ayakkabılarınızı da giysi odasına kaldırabilirsiniz. Antrede yer kaplayan ayakkabılar için iyi bir çözüm olur. Karanlık bir odayı giysi odasına dönüştürdüyseniz aradığınızı kolayca bulabilmeniz için dolap içlerini ve rafları da aydınlatmayı da düşünmelisiniz. Tavan aydınlatması yeterli gelmeyebilir.

Giyinme odasındaki mobilyaları ne renk seçeceğiniz tamamen sizin zevkinize bağlı. İyi bir aydınlatma yapılabilecekse koyu renk mobilya da kullanılabilir. Koyu renk ahşap giysi odaları genellikle maskülen bir hava taşır. Giyinme odasını bir erkekle paylaşıyorsanız ya da sadece erkek giysiler bulunacaksa daha sade bir dekorasyon için koyu ve ahşap bir dekorasyon uygun olabilir.

Elbise odasını ne şekilde düzenleyeceğinizi tam olarak kestiremiyorsanız, mağaza düzenlemelerinden ilham alabilirsiniz. Dilerseniz bol bol raf kullanabilir dilerseniz asabildiğiniz her parçayı askıya geçireceğiniz bir düzenleme yapabilirsiniz. Giysi odasının dekorasyonu sırasında ihtiyaçlarınızı kendi eşyalarınıza göre belirlemeniz en iyisi olur. Yine de çekmeceler her zaman kullanışlıdır ve mutlaka birkaç çekmeceli bir etajer ya da benzeri bir düzenleme yapmalısınız.

Giysi odalarında genellikle tüm duvarlar değerlendirilir ve mümkün olduğunca giysiler ve aksesuarlar için yer açılır. Bu durumda odanın ortasını etajer ve puf yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Fotoğrafta bu tip giyinme odası modellerinin güzel bir örneğini görüyorsunuz.

Geniş bir odayı giysi odası olarak ayıramıyorsanız bile büyük bir odaya bölme duvar ekleyerek de kendinize bir giyinme köşesi yapabilirsiniz. Alçıpan duvarlar sayesinde artık evlerde bölme duvar yaptırmak sandığınızdan daha çabuk ve daha az maliyetli bir iş haline geldi.

Çok büyük değil ama işlevsel ve giysileri gerektiği gibi toparlayan bir giyinme köşesi. Tavandan güçlü bir aydınlatma ve beyaz renk bu köşeyi ferah göstermiş. Renkli aksesuarlar zaten o kadar dikkat çekici ki, bu köşenin büyüklüğü küçüklüğü göze batmıyor.

Tarzınızı giyinme odanıza dilediğiniz gibi yansıtabilirsiniz. Koyu ahşap mobilyadan geldik pembe duvar uygulamalarına. Duvarın renginde puantiyeleri olan puf olmasaydı bu oda bu kadar şık olabilir miydi emin değilim.

Sabah güne başlarken giyinmek için böyle aydınlık ve ferah bir odası olmasını kim istemez? Yukarıya dizilmiş saklama kutularına dikkat. Bu tip kutuları IKEA benzeri yapı marketlerde kolayca bulabilir ve dağınıklığa son verebilirsiniz.

Tam olarak bir oda sayılmaz ama eğer dairenizde bir gömme dolap varsa, nasıl yararlanabileceğinize dair harika bir fikir olabilir. Yine yapı marketlerde bulabileceğiniz dolap içi düzenleyicilerden yararlanabilirsiniz. Metal malzemenin soğukluğunu renkli duvar ve renkli bir kilimle kapatmanız yeterli. Askılık çakarak veya yapıştırarak kapaklardan da yararlanılması iyi bir fikir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner