Giyinme Odası Modelleri: Fatih Terim

Fatih Terim, giyinme odası,

Bir giyinme odasını büyük ve rahat bir gardrop gibi düşünebilirsiniz. Giysileri sanki bir mağazadaymışsınız gibi rahatça görebileceğiniz şekilde asabilir, çekmece ve raf kullanarak tüm dağınıklığı engelleyebilirsiniz. Giyinme odası için yatak odasını kullanabilirseniz bu büyük bir avantajdır. Kimi dairelerde yatak odası ikinci bir küçük odaya açılır ve dilerseniz bu odayı kapılı ya da kapısız olarak giysilerinize ayırabilirsiniz. Bugün Hürriyet gazetesinde rastladığımız bir haberde Fatih Terim‘in giyinme odasından bazı kareler vardı. Gelin bu giyinme odası modeline birlikte göz atalım.

Fatih Terim’in giyinme odası hem giysileri toplu olarak görebilmek hem de rahat haraket edebilmek için oldukça uygun bir genişlikte. Askı, raf ve çekmeceler fazla bir mimari çalışmaya gerek kalmadan rahatça yerleştirilmiş. Giyinip soyunurken çoğu kez destek almaya ya da oturmaya ihtiyaç duyarız. Odanın ortasındaki uzanma koltuğu son derece kullanışlı. Dar giyinme odalarında üzerinde dengeli bir şekilde hareket edebilceğiniz bir puf da kullanılabilir. Bu giyinme odasında tümüyle ahşap ve sade bir dekorasyon tercih edilmiş. Bir erkek için tasarlandığı belli. Giyinme odalarında ışıklandırma da önemlidir. Renkleri birbirine uydurmaya çalışırken siyahla laciverti kolayca ayırt edebileceğiniz kadar kuvvetli bir ışık olmalıdır. Bir giyinme odasında boy aynası da mutlaka olmalıdır. Fotoğraflara girmemiş olsa bile burada da bir tane mutlaka vardır diye düşünüyorum.

‘Giyinme odasına gerçekten ihtiyaç var mı?’ diye soracak olursanız, sorunun cevabı ayrıntılarda gizli. Ayakkabı, kravat ya da kol düğmeleri için ve daha pek çok aksesuar konusunda bir düzen oluşturmak zordur. Ayakkabılık konusunda sıkıntı çekmeyen kaç ev vardır? Ya da kravatlar buruştu mu, mavi bir kravatım vardı nerede gibi sorularla muhattap olmamak da elbette faydalıdır. Kadınlar içinse aksesuarlara fular, şal, takılar, kemerler, şapkalar, çantalar, cüzdanlar derken onlarcası daha eklendiği düşünülürse böyle toplu bir şekilde saklanmaları en idealidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner