Gergi Tavan Modelleri

asma tavan, gergi tavan,

Gergi tavan sistemleri önceleri Avrupa’da kusurlu tavanları saklamak üzere ortaya çıkmıştır ama günümüzde estetik ve lüks görünümleriyle dekoratif amaçlı olarak daha sık uygulanır olmuştur. Neredeyse hemen her mekanda uygulanabilen gergi tavanların, birbirinden farklı renk ve desen seçenekleriyle pek çok mekanın güzelleşmesine katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Kolay uygulanabilir olmaları da gergi tavan modellerinin cezbedici başka bir özelliği olarak öne çıkıyor.

parlak-gergi-tavan

Gergi tavan aslında bir tür asma tavandır. Genel olarak bildiğimiz asma tavanlardan farkı, gergi tavan sisteminin çok daha basit ve esnek bir sistem olmasıdır. Alüminyum profiller arasına gerilen PVC membranın uygulanması oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

cocuk-odasi-gergi-tavan-uygulama

gergi-tavan-modelleri

Esnek bir yapısı olması nedeniyle gergi tavan modellerinin dümdüz gerilmesi gerekmez. Farklı şekiller verilebilir, örneğin tavanda dalgalı, kubbe şeklinde veya dairesel bir görünüm elde edilebilir. Her ne kadar tavan sistemi olarak söz etsek de gergi tavanlar aslında yan duvarlarda da çeşitli görsel tasarımlar oluşturulmasında kullanılabilir.

gergi-tavan-sekilleri

Gergi tavan modelleri pürüzsüz biçimde düz olabileceği gibi yay veya diğer geometrik şekilleri alacak şekilde çalışabilir. Bir odanın akustiğini düzenlemek için kullanılabileceği gibi odadaki doğal ışığın daha fazlalaşmasını sağlamak, şaşırtıcı yansıma efektleri oluşturmak için de tercih edilebilir.

gergi-tavan-tasarimlariresimli-gergi-tavan-sistemi

Gergi tavan sistemleri aydınlatma ürünleriyle zenginleştirilebilir, aydınlatma sistemini dağıtmak için kullanılabilir ya da arkadan aydınlatma yapılabilir. Ayrıca bakterilerin yayılmasını önlemek ya da mekana kişisel bir tasarım uygulanması için çocuk odasından yatak odasına her odada uygulanır. Uygulandığı odalarda ses ve ısı yalıtımı sağlaması bakımından avantajlıdır.

banyo-tavani-gergi-tavanmutfakta-gergi-tavan

Gergi Tavan Sistemlerinin Özellikleri

Esnek ve hafif bir malzeme olan PVC membran uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir, dayanıklı ve kolay kolay bozulmayan bir malzemedir. Gergi tavan sistemleri boruları ya da elektrik tesisatı gibi görünmesi istenmeyen görüntüleri saklamakta kullanılabilir, ağırlık taşıyabilirler. Çatlama, solma, küflenme, deformasyon, rutubet gibi sorunlar yaşanmaz. Kullanılan malzemenin yanmaz malzeme olduğuna dair sertifikası olup olmadığını sormayı da ihmal etmeyin. Kaliteli ürünlerin alev almaz sertifikaları da bulunmaktadır.

gergi-tavan-resmi

Restoran, kafe, spor salonları, yüzme havuzları, mağazalar, oteller, hastane ya da evlerde gergi tavan sistemlerinin kullanımı yaygındır. Gergi tavan uygulaması evde fazla iş çıkarmadığı ve etraf fazla dağılmadığı için de çoğu mekanda tercih edilen uygulamalardan biridir. Uygulama kolaylığının yanı sıra su geçirmez özelliği ve kolayca silinip temizlenebilmesi de diğer avantajlarıdır.

gergi-tavan-pvc

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavan sistemlerinin fiyatlandırılması genellikle metrekare başına Avro (Euro) para birimiyle yapılmaktadır. Piyasada metrekaresi 20 Avro ile 150 Avro arasında değişen gergi tavan sistemi modellerine rastlayabilirsiniz. Seçilen tasarıma ve uygulanacak modele göre fiyatlar elbette daha da yükselebilir. Fotoğraf baskısı yapılan veya lake özellikteki ürünler, mat ve düz seçeneklere göre daha pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner