Gardırop Düzenleme

Çekmece, dolap düzenleme, gardırop, giyinme odası, giysi dolabı,

Özellikle de mevsim değişimlerinde, yazdan kışa ya da kıştan yaza geçerken gardıroplarımıza yani giysi dolaplarımıza bir el atmamız gerekebilir. Büyük bir giysi odanız yoksa, dolap önünde vakit kaybetmemek ve giysilerin birbirine geçmesini önlemek için gardırop düzenleme konusunu ayrı bir başlık olarak ele almakta fayda var. Saklama kutularını ve gardırop düzenleme aparatlarını kullanarak yer kazanabilirsiniz.

aksesuar-saklama

Gardırop satın alırken sadece kapak sayısına takılmak sizi hata yapmaya sürükleyebilir. Giysi dolabında yer alacak eşyalarınızla gardırobun örtüşmesi gerekir. Çekmece mi yoksa raf mı sizin için kullanışlı, dolabın içinde ayakkabı saklayacak mısınız, paltolarınızı gardıropta mı saklayacaksınız, uzun elbiseleriniz var mı? Bakın ne çok soru çıktı bir anda. Bu soruların cevabına uygun bir gardırop bakmakta fayda var.

askida-kemerler

cekmeceler

Gardırobunuzu ihtiyaçlarınıza göre seçtiniz ama zaman içerisinde birikecek giysi ve aksesuarlar için elbette ekstra yere ihtiyaç doğabilir. Bu durumda yapı marketlerde bulabileceğiniz çeşitli gardırop içi düzenleyici aparatlarla çözümler üretebilirsiniz. Sadece bu özel aparatlar değil, askılıklar, kutular, sepetler de gardırop içi düzenlemede işinize yarayabilir.

cantalar-askilikdolap-kapagi

Çantalarınızı gardırobun içinde çıkararak dolapta giysiler için yer açabilirsiniz. Çantalar için yatak odası ya da antredeki bir duvara askılık çakarak özel bir yer açabilirsiniz. Gardırop kapakları da yine eşya saklamak için değerlendirilebilir. Aksesuar asmak için dolap kapaklarına askı asmak da yine pratik fikirlerden biridir.

giysi-dolabidolap-duzenleme

Eşya az olduğunda gardırop düzenlemek de kolaylaşır. Aradığınızı kolayca bulursunuz, giysiler üst üste binmez, kolay kolay dağılmaz. Eğer mümkünse palto, mont, kaban gibi yer kaplayan giysileri portmantoya almaya çalışın. Dolapta gitmediğiniz, örneğin mevsimlik olmayan giysiler varsa onları bir çanta veya valize koyarak dolap üstüne ya da baza altına kaldırabilirsiniz. Fazla giysileri ihtiyacı olanlarla paylaşmak da dolabı hafifletir.

pantalon-askilarirenklere-gore-duzenlemedolap-raflari

Gardırop düzenlerken giysileri kullanım amaçlarına ve türlerine göre sıralamak işinizi kolaylaştırır. Kot pantolonlar yan yana, tişörtler üst üste, elbiseler bir arada olursa aradığınızı bulmak kolaylaşır. Dileyen bu türler arasında ayrıca giysilerini renk sırasına göre de düzenleyebilir. Kimileri de giysileri kullanım amaçlarına göre sıralamak isteyebilir. Örneğin gece giysileri bir yerde, günlük giysiler bir yerde olabilir.

duvarda-askilik

Günümüzde yatak odaları için üretilen modern giysi saklama çözümleri, az yer kaplayan ve işinizi kolaylaştıran fikirler sunuyor. İşte gardırop sığmayan bir odada, metal çubuklarla oluşturulan giysi bölümünü görüyorsunuz. Neden olmasın? Renkli bir duvar önünde, rengarenk giysiler bir gardıroptan çok daha şık durmuşlar.

giysi-askilari

Elbise askıları da gardırop içinin nasıl görüneceğini etkiler. Bir örnek, tek renk askılar dolabı daha düzenli gösterir. Ancak rengarenk askılarla da içinizi açan bir düzenleme yapabilirsiniz. Tarzınıza göre buna siz karar vereceksiniz.

giysi-dolabi-duzenlemegiysi-odasi

Şanslı bir azınlık evinde, yatak odasında bir giysi odasına yer verebiliyor. Ancak bu giysi odaları fotoğrafları, örnekleri gardırobunuz için ilham kaynağı olabilir. Örneğin çekmeceli, raflı bir bölmeyi kendi yatak odanıza uygun ölçülerde adapte edebilirsiniz. Bir marangozla anlaşarak ister dolabın kendisi isterse dolabın içi olsun, parlak fikirleri uygulamak üzere anlaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner