Fuşya Rengi Dekorasyon

canlı renkler, fuşya,

Yaz yaklaşırken püfür püfür dolaşmak, güneşin enerjisini hissetmek ve biraz stres atabilmek için sabırsızlanıyoruz. Fuşya rengini kullanarak bu coşkuya evinizi de dahil edebilirsiniz. Fuşya rengi son derece cazibeli, göz alıcı ve dikkat çekici bir pembe tonudur. Mora doğru göz kırpar ve eve canlılık katacağına yüzde yüz emin olabilirsiniz.

Böylesine canlı bir rengi klasik tarzda mobilyalarda kullandığınızda hiç şüphe yok ki görenleri şaşırtırsınız. Tıpkı bu iki zarif koltukta olduğu gibi. Bu tonu açık renklerle kullanmakta fayda var. Yeşil, turkuaz, sarı, beyaz hatta siyah beyaz renkler, aşağıdaki örneklerde de göreceğiniz gibi fuşya ile yan yana geldiğinde oldukça güzel görüntüler ortaya çıkabilir.

Siyah beyaz zemin üzerinde fuşya renkteki dresuarın duruşu gerçekten de çarpıcı. Klasik tarz mobilyalardan oluşan bu klasik antre dekorasyonunda fuşyanın varlığı tabloya birden bire muziplik katıyor.

Fuşya rengi mobilya bulmakta zorlanabilirsiniz ancak aksesuarlara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle yastık ve aydınlatma ürünleri ile bu rengi eve taşımak mümkün. Feminen bir renk olduğundan ışıltılı aksesuarların ya da süslü kumaşların yanına çok yakışacaktır. Rengin bu neşe veren, hafif halinden yararlanarak koyu ve biraz sert görünen odalara hafiflik katabilirsiniz.

Genellikle fuşya aksesuarlardan söz ettiğim dikkatinizi çekmiştir. Yukarıda fuşya rengi bir duvar örneği görebilirsiniz. Açıkçası bu renk bir duvarı kullanmak oldukça zor olabilir. Sadece denge yakalamak açısından da değil üstelik. Bu tip parlak renkler, böyle geniş alanlarda kullanıldığında üzerimizde negatif etki yaparlar. Farkında olmadan stres ve huzursuzluk yaratabilirler. Bu nedenle eğer bu renk duvarda ısrarcıysanız az kullanılan ve küçük odalarda denemelisiniz. Fuşya rengin için de mor renk de olduğundan, mor aksesuarlarla uyumu göz dolduracaktır.

Fuşya rengi ağırbaşlı bir salonda hayal etmekte zorlananlar yukarıdaki fotoğrafı mutlaka incelemeli. Nötr tonların hakim olduğu, geleneksel tarzdaki bir salonda fuşya rengi aksesuarlar, özellikle de duvardaki tablo ve fuşya rengi desenli berjerler hemen göze çarparak salonda bambaşka bir hava esmesini sağlıyorlar.

Salonunuzun tarzının bu rengi kaldırıp kaldıramayacağından emin değilseniz, işe ufak aksesuarlarla başlayın. Fuşya rengindeki birkaç parça aksesuarları salona dengeli bir şekilde yerleştirin. Eğer bu düzenlemeden memnun kaldıysanız belki daha gösterişli parçalar için de yer açabilirsiniz.

Çok sıcak, davetkar bir yemek odası. Neşeli ve uzun sohbetlerin gerçekleştiği sofraların kurulduğuna hiç şüphe yok. Bu atmosferde duvar dekorasyonunun olduğu kadar fuşya rengi sandalye minderlerinin de payı büyük.

Tıpkı kırmızı gibi fuşya rengi de yatak odasına romantizm ve cazibe katmak isteyenlerin kullanabileceği bir renktir. Rengi odada ne oranda kullandığınıza bağlı olarak romantik ya da şehvetli bir atmosfer ortaya çıkarabilirsiniz. Halı, perde, koltuk rengini fuşya seçebileceğiniz gibi yatak odasının demirbaşı yatağınızda fuşya kullanabilirsiniz. Açık renklerin hakim olduğu bir odada fuşya rengi nevresim takımı ve yatak örtüsü ile çabuk ve hesaplı bir şekilde bu renkten faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner