Feng Shui Banyo Renkleri

feng shui,

Günlük koşuşturmanın ardından bir an için nefes almak ve kafanızı dinlemek istediğinizde sıcak ve uzun bir banyo gibisi yoktur. Bu güzel bir fikir olsa da her banyo stres atmak için uygun olmayabilir. Fazla para harcamadan, Feng Shui banyo renklerinden faydalanarak banyoya rahatlatıcı ve iyileştirici bir özellik katabilirsiniz.

Fotoğraflarda görüp beğendiğimiz ve çoğumuzun salonundan bile büyük olan banyolarda keyif yapmak elbette rahatlatıcı olacaktır. Oysa çoğumuz belirli metrekarelere uygun çözümler bulmak durumundayız. Neyse ki her mekana uygun ipuçlarımız var. Dekorasyonun güzelliği de burada. Gelişigüzel değil de, bazı çözümleri bilerek uyguladığınızda küçük bir banyo da gayet ferahlatıcı bir etkiye sahip olabilir.

Orta büyüklükte bir banyoyu boyamak için çok da fazla para harcamanız gerekmez. Boya rengini değiştirmek herhangi bir odanın havasını, görünüşünü değiştirmek için en ucuz ve kestirme yollardan biridir. Bir adım daha atıp banyo rengini Feng Shui felsefesine uygun olarak seçerseniz evinizdeki en huzurlu odalardan birini ortaya çıkarabilirsiniz.

Feng Shui eski bir Çin felsefesidir. Su ve rüzgar anlamına gelen bu felsefenin prensiplerine göre hareket ettiğinizde dekorasyon yoluyla evde huzurlu ve pozitif enerji yayan bir ortam sağlanabileceği söylenir. Hatta bu ortam sayesinde evin bereketinin artacağı ve kişilerin de refaha kavuşabileceğine inanılır.

Banyo suyun akıp gittiği dolayısıyla enerjinin de evden kaçtığı bir odadır. Doğru renklerle olumlu enerji odada tutulabilir. Suyun rengi mavi olduğundan banyoda suyu dengeleyecek metal ve toprak renklerine ağırlık verilir. Ancak metalik griden çok, yumuşak, pastel tonda bir gri tavsiye edilir.

Toprak rengi, yanık turuncu, kiremit rengi, kum rengi gibi yeryüzüne ait kahverengi ve ayrıca yeşil tonları banyodaki suyun enerjisini dengeler. Bu renkler duvar rengi olarak da banyoya yakışacak renklerdir. Sadeliği, saflığı ve sakinliği temsil eden beyaza da banyoda mutlaka yer verilmelidir. Banyo paspası, havlu ve mum gibi aksesuarlarda kullanılması tavsiye edilir. Özellikle metal malzeme kullanılan banyolarda beyaz, ortama taze bir enerji katar.

Refah ve Zenginlik İçin Feng Shui Renkleri

Mor, kırmızı ve altın sarısı renkler, kazancınız ve evin bereketi üzerinde olumlu etkisi olacağı düşünülen renklerdir. Su akıp gitmesine karşın bu güçlü renkler, bereketin kalıcı olacağını simgeler. Duvarlarda bu rengi kullanmak delilik diyorsanız,  aksesuarlarla bu renkleri banyoda kullanabilirsiniz.

Mor, krallıkların ve ihtişamın rengidir. Bu durumda eğer kendinize olan güveninizi destekleyecek ve sizi biraz yukarı çekecek bir renge ihtiyacınız varsa moru kullanabilirsiniz. Aynı şekilde banyoda kırmızı ya da altın rengini, banyo paspasında, banyo aksesuarlarında, havlu işlemelerinde ya da resim çerçevesinde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner