Fayans Seçiminde Sadelik Önemli

banyo fayansı, seramik,

Banyo ya da mutfak fayansı seçiminde birbirinden farklı modeller gözünüzü kamaştırabilir. Desenli, bordürlü, renkli, cam ya da mozaik fayans derken hangisi evinize ve zevkinize uygun, şaşırabilirsiniz. Eğer ne istediğiniz konusunda kararsızsanız fayans seçerken yapacağınız en iyi şey sadelikten yana olmak olabilir.

Diğer çoğu sektörde olduğu gibi dekorasyonda da her yıl moda renkler, öne çıkan malzemeler gibi pek çok yeni trend ortaya çıkar. Evinizin çarpıcı olması için en son yenilikleri uygulamak isteyebilirsiniz. Ancak bu yenilikleri fayans gibi değiştirmesi zor bir kalemde değil de aksesuar, halı, perde gibi daha zahmetsiz şekilde yenileyebileceğiniz ürünlerde denemeniz en iyisidir.

Söz konusu hangi trend olursa olsun, evinizde yeni ve ilginç bir trendden sıkılmanız en çok 4-5 sene sürer. Dolayısıyla o an size çok değişik ve çarpıcı görünen bir fikir bir süre sonra içinizi baymaya başlayabilir. Diyelim ki çok istediğiniz için değil de sırf moda olduğu için bol çiçek desenli bir fayans modeli seçtiniz. Birkaç sene içerisinde bu çiçeklerin üstünüze gelmeye başlayacağından emin olabilirsiniz.

Sade seçimler yapmak sıkıcı olmak anlamına gelmez. Sevdiğiniz banyo fotoğraflarındaki ortak renkleri tespit etmeye çalışın. Banyoda açıklı koyulu, kontrast yaratan seramikleri yan yana getirebilirsiniz. Tatlı, pastel renklerle tek renk ama gözü okşayacak bir dekorasyon yapabilirsiniz. Sade tercihler yapmak ve hatta tek bir fayans çeşidi kullanmak, birkaç rengi bir araya getirip karmaşa yaratmamayı başarmaktan çok daha kolaydır!

Üstelik bir tuval gibi düşünebileceğiniz sade renkte zemin ve duvarları, aksesuar ve mobilyalarla dilediğiniz tarzda süslemek her zaman mümkündür.

  • Küçük banyo ve mutfaklarda açık renkler ve büyük boy seramikler odayı daha geniş gösterecektir.
  • Alçak tavanlı bir banyoda uzunlamasına döşenecek dikdörtgen seramikler banyoyu daha yüksek gösterebilir.
  • Küvet çevresindeki seramikleri tavana kadar döşemek de yine banyonun daha büyük algılanmasını sağlar.
  • Enine döşenen dikdörtgen seramikler ise dar bir banyoda duvarlara geniş bir görünüm katabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner