Farklı Yemek Odası Dekorasyonu Stilleri

Herhangi bir mobilya mağazasına girebilir ve yemek odalarından biriyle sizin tarzınızın örtüşmesi için dua edebilirsiniz. Ya da başka bir seçeneğiniz var. Tarzınızı belirleyip kafanızda oluşturduğunuz yemek odasını gerçeğe dönüştürmek üzere mobilya dükkanlarını tarayabilirsiniz. Üstelik artık internet sayesinde mağaza mağaza gezmek yerine bilgisayar aracılığıyla firma kataloglarına ulaşmanız mümkün. Peki, nasıl bir yemek odası istiyorsunuz? İşte bu yazımız, farklı tarzlarda ama son derece çarpıcı bazı yemek odası dekorasyon örneklerini incelemeniz ve karar vermenizi kolaylaştırmak için düzenlendi.

Klasik tarzda bir yemek odasıyla başlayalım. Mavi, beyaz ve altın renk bir araya getirilmiş. Masa üzerine sarkan avize yemek odasını bir çırpıda şıklaştırıyor. Beyaz sandalyelerin mavi şeritleriyle halının uyumuna dikkat. Genel olarak açık renkler kullanılan yemek odasının aydınlık ve bahçe manzaralı oluşu da başka bir avantajı.

Country tarzı yemek odasına en uygun örneklerden biri. Eski görünümlü ahşap masa ve açık mavi sandalyelerle sımsıcak bir köşe oluşturulmuş. Belki biraz kontrast oluştursa da kristal avize genel olarak yemek masalarını aydınlatmak için en uygun aydınlatma ürünlerinden biridir.

Beyazla kontrast oluşturarak hem öne çıkan hem de iyice parlayan metal renkte boyalı sandalyeler bu yemek odasının en farklı öğeleri. Yılbaşı yemeği için dekore edilirken metal renge uygun seçilmiş yıldız şekilli süsler kutlama için yetiyor da artıyor bile. Yine de dünya çapında gelenekselleşmiş olduğu üzere yeşil ve kırmızıya masada bolca yer verilmiş.

Az görülecek türde bir yemek odası olduğunu itiraf etmeliyiz. Çok şık, sade ve yine de sıcak bir havası var. Tavandan sarkan lambalar irili ufaklı ama aynı model. Hep birlikte ışıltılı duruyorlar ve bu uzun masaya da çok yakışmışlar. Yemek masası etrafında sandalye yerine bank kullanılması her zaman farklı bir hava yaratır ama misafirlerle uzun saatler boyunca sofrada oturmak isterseniz, biraz yorucu olabilir.

Bir büfe ya da konsolun değil de şık bir kütüphanenin önüne kurulan sofralar nedense hep daha sıcak bir ortam görüntüsü veriyor. genel olarak beyaz renk kullanılmış ama koyu ahşap zeminle uyum içindeki koyu renk sandalyeler monoton bir görüntüyü hemen engellemiş.

Aynı sandalyenin farklı renklerini kullanmak akılda tutulması gereken bir fikir olabilir. Fikirlerden söz açılmışken bu fotoğraftan yola çıkarak ekleyelim: Beyaz masa örtüleri sofranızı her zaman daha temiz ve şık gösterir.

Eğer klasik bir yemek odası takımı seçtiyseniz, bu takımı biraz ilginç kılmak için neler yapabilirsiniz hemen söyleyelim. Şık çerçeveli bir ayna ve odanızın renkleriyle uyumlu güzel bir perdeyle fon oluşturmayı deneyebilirsiniz. Yuvarlak yemek masaları özellikle sık sık misafir ağırlayanlar için kullanışlı olacaktır çünkü herkes birbirinin yüzünü rahatça görür ve daha sosyal bir ortam oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner