Evde Mavi Ve Altın Rengi Uyumu

altın rengi, mavi, salonda hangi renkler kullanılmalı, uyumlu renkler,

Ev dekorasyonu için uyumlu renkleri araştıranlar mavi ve altın sarısı birlikteliğine mutlaka göz atmalılar. Evde pek çok şekilde kullanabileceğiniz bu iki renk ferah, lüks ve göz alıcı bir atmosfer ortaya çıkarabiliyor. Aşağıda mavinin farklı tonlarıyla altın renginin buluştuğu pek çok örnek görebilirsiniz.

  • Altın rengini kullanmak için pek çok malzeme seçeneğiniz olacaktır. Altın renkli ahşap, metal ya da kumaş ürünler bulmakta kesinlikle zorlanmazsınız.
  • Altın rengi ve maviyi beyaz, krem rengi, bej ve siyahla yan yana getirebilirsiniz. Hemen her ahşap rengi de bu ikiliyle uyum sağlayacaktır.
  • Koyu mavi duvar oldukça iddialı bir renktir. Bunun yerine açık, pastel tonda maviyi duvarda kullanabilirsiniz. Ancak iş duvar kağıdına geldiğinde karşınıza reddedemeyeceğiniz güzellikte desenler çıkabilir. Bütün duvarlarda olmasa bile tek duvarda altın ve mavi renklerde bir duvar kağıdı şık durabilir.

  • Mobilyada altın rengi eve klasik bir görünüm verecektir. Ancak altın varaklı çerçeveler, kapı kolları ya da ince hatlı mobilyalar modern evlerde de kullanılabilir. Altın renginde bir eşyanın klasik görünmesini istemiyorsanız tasarımın sade olması, düz hatlara sahip olması gerekir.
  • Yine de dikkatli olmak isterseniz, maviyi daha geniş bir şekilde kullanıp altın rengini ufak tefek aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Koyu bir mavi ile iki rengin oluşturacağı kontrast da artacak ve daha dramatik bir düzenleme elde edilecektir. Açık mavi ile altın rengi bir araya geldiğinde ise daha zarif ve daha romantik bir görüntü ortaya çıktığı söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner