Evde LED Aydınlatma Dekorasyonu

Aydınlatma, LED aydınlatma,

LED aydınlatma sistemleri tasarruflu, dayanıklı, çevre dostu, güvenli ve dekoratif oldukları için evlerde giderek daha çok kullanılıyor. Bazı mobilya firmalarının her tarzda eve uygun olabilecek LED aydınlatmalı mobilyalar var. Dekoratif olarak farklı renklerde aydınlatma sağlayabilmesi ve mobilya dahil, evin pek çok köşesinde uygulanabilmesi LED aydınlatmanın diğer avantajları. Bu makalede evde LED aydınlatma dekorasyonu ile ilgili size ilham verebilecek bazı örnekler bulabilirsiniz.

Evinizde LED aydınlatma dekorasyonu için en elverişli odalardan biri banyonuzdur. Fayans kaplı, parlak banyo ürünleriyle döşeli bu mekanlar LED ışıkla farklı bir görünüme bürünebilir. Renkli Led ışık kullandığınız takdirde parlak yüzeylerden yansıyacak ışıkla çok özel sonuçlar alabilirsiniz. Banyolar için silikon kaplı ve suya dayanıklı LED aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz. Pek çok farklı modeli bulunan LED lambalardan kendi banyonuza uyacağını düşündüğünüz, duvar ve yer döşemelerinizi tamamlayan bir renk tercih etmelisiniz.

LED şerit lambalar kolayca bükülebildiği için mobilya çevresine sararak değişik ışıklandırma dekorasyonları yapabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı olan bu ürünleri mobilyanıza yapıştırmakta zorluk çekmezsiniz. Misafirin eksik olmadığı, özel davet akşamları için bu tip ışık oyunları evinize ilginç bir hava katar. Ya da evde film keyfi yapacağınız akşamlar, kendinize sinema salonunu andıran bir ortam hazırlayabilirsiniz.

LED mobilya aydınlatmasının detaylarını gösteren güzel bir örnek. Kanepenin özellikle desenli kısımlarını vurgulamasıyla sadece ışık değil güzel bir desen dekorasyonu da ortaya çıkmış.

Renkli LED şerit aydınlatma dekorasyonunun en çok yakışacağı ve faydalı olacağı odalardan biri de hiç şüphesiz mutfaklarımız. Mutfak çok sık girip çıktığımız bir odadır ve az elektrik harcayan, tasarruflu LED lambaları dilerseniz bütün akşam açık tutabilirsiniz. Evde hasta ya da yaşlı biri varsa, geceleri evin tümüyle karanlığa gömülmemesi için LED aydınlatma dekorasyonu iyi bir fikirdir. Bu arada beyaz mutfak dolaplarıyla mavi renk LED aydınlatma birlikte mutfağa tazelik katmış gibi görünüyor.

Eğer LED aydınlatma ürünlerinden kullanmaya karar verdiyseniz, bu mutlaka renkli bir ışıklandırma yapmanız anlamına gelmez. Dilerseniz pekala sarı ya da beyaz ışık da kullanabilirsiniz. Sağdaki fotoğrafta cam raflarla LED aydınlatma bir arada kullanıldığında ortaya ne kadar şık bir görüntü çıktığını görebilirsiniz.

Burada yine mutfak için LED uygulama örnekleri görüyorsunuz. Yukarıdaki örneklerden farklı olarak aydınlatma tezgah altı dolaplara uygulanmış. Görüldüğü gibi LED kullanımı için biraz hayal gücü zorlandı mı, dekorasyon ya da aydınlatma amaçlı olsun pek çok kullanım biçimi keşfedilebilir.

Hayal gücünü zorlamak dedik ama anlaşılan LED söz konusu olduğunda epey ilginç fikirlere hazırlıklı olmalıyız. Soldaki LED ışıklı duş başlığı yabancı bir siteden, özel bir ürün. Sağda ise dolaylı ışıklandırma LED yardımıyla yapılmış. Bu tip bir ışıklandırma dinlendirici olacaktır, hem de dekoratif özelliğini kaybetmeden! Biliyorsunuz artık misafirler geldi diye bütün ışıkları dibine kadar yakma dönemi sona erdi. Kimse bütün kusurlarının gözler önüne serilmesini istemiyor. LED ışık kullanarak hem loş hem de dekoratif bir ortam yaratmak mümkün.

Yatak odası için pembe, mavi ve beyaz renkler çok uygun olmuş. Koyu renk bir yatak dekorasyonuyla kontrast oluşturmak çok iyi bir düşünce. Sağda ise başarılı bir LED tavan aydınlatma uygulaması görüyorsunuz.

Yukarıda da söylediğim gibi, LED aydınlatma ürünleri son derece tasarruflu ürünlerdir ve evin bütün odalarında kullanabilirsiniz. Yan yana getirdiğim bu fotoğraflarda farkl uygulama biçimleri bir arada. Yemek odası, salon, yatak odası ya da mutfakta nasıl bir ambiyans yaratmak istiyorsanız ona göre bir LED dekorasyon uygulaması yapılabilir. Üstelik sadece modern tarzda döşeli evlerde değil, geleneksel tarzda evler için de görüldüğü gibi çok çeşitli uygulamalar mevcut.

LED aydınlatma deyip de merdivenleri atlamak olmaz. Basamak aydınlatması için belki de en uygun ürünlerden biri de LED lambalardır. Uzun ömürlü oldukları ve fazla elektrik yakmadıkları için bu tip bir kullanım için çok elverişlidir. Üstelik renkli ampulleriyle dekoratif olarak da merdivenlerde son derece yaratıcı aydınlatma dekorasyonları yapılabilir.

Fotoğraflar: Elementalled.com, Kaboodle.com, Motiqonline.com, Homeforia.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner