Evde İçki Köşesi Dekorasyonu

bar, evde icki kosesi, içki köşesi,

Sanırım 80’li yılların en moda dekorasyon öğelerinden biri de evlerdeki Amerikan barlardı. Amerikan bar yoksa da şu damacana boyunda, salonun bir köşesinde herkesin ilgisini üzerine çekebilen dev viski şişeleri vardı. Batıya açılıyor olmanın heyecanıyla şimdilerde kaybolan orta direk evlerinde içki köşesi dekorasyonu normal karşılanıyordu. Evinizde bir içki köşesi düzenlemek istiyorsanız eve tabureli bir bar köşesi yaptırma günleri geride kaldı. Çok daha pratik, az maliyetli ve görsel olarak çok daha az yorucu ve şık içki köşeleri önerilerimiz olacak.

Siz de ‘Bunu neden daha önce düşünemedim’ diyor musunuz? Servis arabaları! Az yer kaplayan bu ince ve kibar mobilyaların renkli cam şişelerle ne kadar güzel durduğuna bakın. Servis arabası, iki katlı oluşu ve tepsi kenarlarıyla şişelerin devrilmesini engelleyişi, kısacası her şeyiyle bu tip bir dekorasyon için biçilmiş kaftan! Ortadaki resme dikkat ederseniz, bu bir servis arabası değil ama bir etajeri de pekala içki köşesi dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Şişelerin dağınık görünmesini ve kolay devrilmesini engellemek için tek yapmanız gereken yüksek kenarlı bir tepsi kullanmak. Bu tepsiyi mobilya veya aksesuarlarınızın rengine uydurarak odanın dekorasyonuna da katkı yapabilirsiniz.

İçki köşesi oluşturduğunuzda, içkilerinizi yerleştirdiğiniz duvarı dekore etmeyi unutmayın. İçki sehpasının üzerine ya da yanına asacağınız tablo, ayna ya da diğer aksesuarlarla köşenizi daha çekici kılabilirsiniz. İçkilerinizi dizdikten sonra şık bardaklar, mumlar, çiçekler, şekerlemeler kullanarak köşeyi daha da renklendirmeniz ve ilginç kılmanız mümkün.

Evde içki köşesi düzenlerken içkileri kendi şişelerinde dizebileceğiniz gibi kendi satın aldığınız kapaklı şişeleri de kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken içkiler çabuk tüketilmeyecekse çabuk bozulmayacak ve dolapta saklanması gerekmeyen viski ya da votka gibi oda sıcaklığında uzun süre dayanacak içkileri seçmelisiniz.

Fotoğraflar: Dailydreamdecor.com, Tumblr.com, Cupcakesandcashmere.com, Murraymitchell.com, Bellemaison23.com, Potterybarn.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner