Etkileyici Küçük Oda Tasarımları

küçük,

Daireniz küçük olabilir ancak hangi oda söz konusu olursa olsun, rahat etmeniz ve şık bir düzenleme yapabilmeniz için çeşitli ipuçları mevcuttur. İlk olarak küçük mekana negatif bir tavırla yaklaşmayı bir kenara bırakın. Küçük odalar çok daha sıcak ve az masraflıdır. İyi bir planlama ile odayı hem kullanışlı hem ferah gösterebileceğiniz düzenlemeleri uygulamaya çalışmalısınız.

Küçük bir mekanın dekorasyonu ile uğraşırken her zaman sadeliğe odaklanın. Kullandığınız aksesuarlar arasında görsel bir birlik kurabilirseniz bu, odanın dağınık ya da kapalı görünmesini önler. Tüm detaylar, mobilyalar ve aksesuarlar sade olmalı ve birbirini dengelemelidir.

Denge kurmanın bir yolu, odadaki geniş yüzeylerde tutarlılık sağlamak olabilir. Zemini ya da duvarları renk ya da malzeme değişikliğiyle kesintiye uğratmamayı deneyin. Mekanın daha ferah algılanması için soğuk renkleri tercih edin. Kimi mimari değşiklikler de küçük bir mekanda bir anda sihir etkisi yaratabilir. Br kapıyı kaldırmak ya da alçıpan bölme eklemek gibi, odayı daha işlevsel kılacağınız değişiklikler olabilir.

Küçük bir odanın sıcaklığını, samimi ve işlevsel oluşunu vurgulayabilirsiniz. Odada dikkat çekecek, kullanışlı köşeler oluşturmaya çalışın.

Bu küçük kırmızı mozaik duvar dikkatleri hemen üzerine çekiyor. O kadar ilgi çekici olmuş ki, banyonun kaç metre kare olduğuna takılmıyorsunuz. Banyonun geri kalanında duvar ve zemin döşeme açık renk. Koyu renkler banyoyu daha da daraltırdı.

Küçük salonlar için köşe takımı çok daha kullanışlı olacaktır. İkili koltuk, kanepe derken çok sayıda eşya yerine tek bir büyük parça kullanmak yeterlidir. Yeriniz kalırsa şık sandalye ya da puf ekleyerek kalabalık misafir grubu için yer açabilirsiniz.

Geniş yüzeylerde açık renk kullanılmasını tavsiye ettik ama aksesuarlarda canlı renkler kullanabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte zemin, duvar ve mobilyalar açık renk bir arka plan oluşturmuş. Bu tabloya eklenen canlı ve sıcak renkler sayesinde salon sıcak ve iç açıcı görünüyor.

Küçük odalarda az sayıdaki aksesuarın ilgi çekici tasarımlara sahip olmaları mekanı çok daha şık ve gösterişli kılabilir. Duvara değerli bir tablo asmanız, modern bir orta sehpa kullanmanız ya da çarpıcı renklerde dekoratif yastıklara yer vermeniz halinde bu dikkat çekici eşyalar sayesinde odada göz gezdirmek ve odayı olduğundan geniş algılamak mümkün olabilir. Aksesuar kullanımını abartmamalı, az ve öz prensibinden yola çıkmayı denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner