Eskitilmiş Ahşap Mobilya Dekorasyonu

ahşap mobilya, eskitilmiş ahşap,

Eskitilmiş ahşap mobilyaların nostaljik görntüleri bulundukları odaya sıcak ve farklı bir hava katabilir. Rustik, vintage, country ya da modern gibi pek çok dekorasyon tarzına bu tip mobilyalar çok yakışır. Eskitilmiş ahşap mobilyaları hazır satın alabileceğiniz gibi, özel ahşap eskitme boyalarından satın alarak kendiniz de mobilyanıza bu efekti verebilirsiniz.

Bu etajerin kendi piramit formu da oldukça güzel ancak etrafını çevreleyen diğer her öğeyle mükemmek bir uyum yakalamış olmasını da es geçemeyiz. Perde, duvar rengi, üzerindeki aksesuarlar, duvardaki çerçeve hepsi birlikte harika bir kompozisyon oluşturmuş.

İngiliz country tarzı dekorasyon şu ara oldukça revaçta ve özellikle yatak odasında bu tarzı denemek isteyenler eskitilmiş ahşap mobilyalar sayesinde hayallerindeki gibi bir düzenleme yapabilirler. Komodin, gardırop, tuvalet masası, sandalye ve hatta yatak başı satın alırken eskitilmiş ahşap ürünleri seçebilirsiniz.

Yatak başı demişken bir de fotoğraflı örnek gösterelim. Özellikle yazlık evlerde country tarzı ya da rüstik dekorasyon tarzına  uygun bir düzenleme olduğu söylenebilir. Ahşap doğal bir malzeme olduğundan bir sıcaklık duygusu yayar ve eskitilmiş görünüm bu sıcaklık duygusuna yaşanmışlık hissini ekler. Kısaca eskitilmiş ahşap mobilyalarla bir eve karakter ve ruh katmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Bir odayı tepeden tırnağa eskitilmiş ahşap mobilyalarla döşemek zorunda değilsiniz. Modern tasarımlı mobilyalarınızın arasında kontrast oluşturacak ve odaya hareket getirecek tek bir parça mobilya da yerleştirmek mümkündür. Yukarıdaki banyo dolabı bu duruma güzel bir örnek.

Evde artık eskidiğini düşündüğünüz ahşap bir mobilyayı boyayarak ve ahşap eskitme yöntemlerini deneyerek, ona yeni bir görünüm vermeyi deneyebilirsiniz. Eski etajeriniz antrede yepyeni bir işleve kavuşabilir. Mobilya konusunda kararsızsanız eskitilmiş ahşabı aksesuarlar aracılığıyla da evinize sokabilirsiniz. Ayna ya da resim çerçevesi olarak eskitilmiş ahşap oldukça şık görünen bir malzemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner