Erkekler İçin Dekorasyon Önerileri

erkek, maskülen,

Eğer yalnız yaşayan bir erkeğin evinin çarpıcı bir dekorasyonu olabileceğini düşünmüyorsanız, fazlasıyla ön yargılısınız demektir. Doğru renkleri bir araya getirmek ve işlevsel mobilyalar seçmek söz konusu olduğunda cinsiyetin hiçbir önemi yoktur. Burada özellikle yalnız yaşayan erkeklere hitap edecek, bazı çok şık dekorasyon örneklerini görebilirsiniz.

Renkler konusunda erkeklerin daha cimri olduğu söylenebilir. Bu bir kural değildir ve ‘bir erkeğin evinde renk olmaz’ gibi tutucu yaklaşımlar da kesinlikle doğru değildir. Yine de hızlı bir karşılaştırma yaptığımızda kadınların renkli aksesuarlardan, detaylı süslemelerden daha çok hoşlandığı görülebilir. Aksesuar söz konusu olunca erkeklerin evi göze daha sade gelir. Renkler daha çok tasarım mobilyalarda, sanat eserlerinde göze çarpar.

Temizlik için yeterince hevesli olmayan erkek ev sahipleri koyu renk bir kanepeyi daha rahat kullanacaklardır. Eğer renkleri nasıl bir araya getireceğinizden emin değilseniz, duvarlarda, döşemelerde ve mobilyada nötr renklerden (beyaz, bej, gri, beyaz, siyah gibi) koyulu açıklı bir renk üçlüsü seçip bir araya getirebilirsiniz. Örneğin açık füme, beyaz, siyah gibi…

Evin dekorasyonunun yaşam biçimine uygun olması önemlidir. Böylece kullanmayacağınız eşyalara para vermezsiniz. Mobilya alışverişi sırasında mobilyaların kullanım amacının size uyup uymadığını göz önünde bulundurun.  Örneğin, televizyon izlemekten değil de kitap okumaktan hoşlanıyorsanız  raflı, dolaplı dev bir televizyon ünitesi yerine evinize kütüphane satın alırsanız, daha kullanışlı olabilir. Sade ve şık bir TV sehpası da sizin işinizi görecektir.

Gereksiz alışverişi ve ardından meydana gelecek dağınıklığı  önlemek için en iyi yöntemlerden biri de, alışveriş sırasında mobilyayı nasıl kullanacağınızı kafanızda canlandırmanız olur. Evde nereye koyacaksınız, içine, üzerine ne yerleştireceksiniz, hangi eşyalarınızı saklayacaksınız gibi sorular işinize yarayabilir.

Dekorasyonda hata yapmamak adına, simsiyah bir yatak odası düzenleyerek içinizi karartmayın. Yukarıdaki yatak odasında gri perde ve yatak başı, koyu renk nevresim takımı ve duvara dayanmış sade bir ayna insanın içini açan bir yatak odası için erkeklere ilham verebilir. Duvarlarınızı açık renk seçerek evinizin her odasını daha ferah gösterebilirsiniz.

Yalnız yaşayan erkekler için banyonun temiz ve şık görünmesini sağlayacak önemli bir ayrıntı koyu renk fayans döşeme ya da taş kaplamalar olacaktır. Duşakabin kullanılması da etrafa su sıçramasını ve her duştan sonra banyoyu düzenlemek için ekstra çaba gösterme mecburiyetini önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner