Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

çocuk mobilyası, çocuk odası aksesuar, erkek cocuk odası,

Çocuk odası düzenlerken, çocuğunuz artık beğenilerini dile getirmeye başladığı yaşlardan itibaren onun zevkini de dikkate alan bir oda dekorasyonu en uygunudur. Çocuk için emniyetli, kullanışlı ve aynı zamanda çocuğun kendisini huzurlu hissettiği bir oda her ebeveynin hayalidir. Buradaki erkek çocuk odası dekorasyon örnekleri arasından, işinize yarayacak ipuçları çıkabilir.

Erkek çocuk odası dekorasyonunda elbette yaş grubuna göre daha farklı tercihler yapılacaktır. Yukarıdaki oda bu anlamda az oyuncaklı ve artık onlu yaşlara doğru ilerlemiş bir genç odası gibi görünüyor. Göze çarpan ilk uygulama ise elbette zemin.

Küçük yaştaki çocuklar için zeminin yumuşak olmasına ve alerji yapmayacak malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmeli. Ardından geliyoruz zeminin görümüne. Eğer eşyalar ve duvarlar açık renkse yukarıdaki gibi desenli ve renkli bir kaplama ya da halı kullanabilirsiniz. Odaya enerji ve renk katıyor.

Erkek çocukları için dekorasyon renkleri sadece mavi olarak düşünülmemeli. Yukarıdaki fotoğrafta lacivert, kırmızı, yeşil ve kahverengi bir arada son derece uyumlu olmuş. Koyu renkleri dekorasyonda kullanacaksanız duvarların ve hatta zeminin açık renk olmasında fayda var. Bu odada ortadaki oyun sehpası ve duvardaki askılı raf hem işlevsel hem de deoratif. Yalnız köşeli sehpa koyacaksanız çocuğun yaralanmaması için kenarlarına aparat takmakta fayda var. Penceredeki dekoratif bayraklar da şık duruyor.

Yine kırmızı ve lacivert bir arada fakat yukarıdaki odada benim dikkatimi çeken, tavandaki basketbolcu posteri. Uygulama kısmı biraz zahmetli olabilir ama farklı göründüğü kesin. Basketbolcu yerine futbolcu posteri de düşünülebilir.

Özellikle küçük yaştaki erkek çocuklarının odalarının toplu tutulabilmesi için odada küçük sepetler ve raflardan faydalanabilirsiniz. Artık pek çok mobilya mağazası ve yapı marketler bu tip saklama ünitelerinin satışını yapıyorlar. Yerdeki, odanın dekorasyon renklerini taşıyan desenli kilim çok güzel durmuş.

Çocuk odasından söz ettiğimize göre desen konusunda tutucu davranmayabilirsiniz. Yukarıda kahverengi ve mavi tonları orijinal bir duvar kağıdıyla öne çıkarılmış. Eğer oda geniş değilse, bütün odayı desenli bir duvar kağıdıyla kaplamak mekanı daraltabilir. Sadece tek duvarda desen kullanıp diğer duvarları uyumlu renklerde boyayabilirsiniz.

Çocuk odalarında aydınlatma ürünleri işlevlerinin yanı sıra dekoratif amaçla kullanılabilir. Odanın renklerine uyumlu bir lambader ve yanında tekli koltuğu ile çocuk odasını hareketlendirebilirsiniz.

Koyu renk bir duvarda bol raflı, açık renk bir mobilya takımı hem görünüş olarak farklıdır hem de odadaki dağınıklığın önüne geçebilir.  Mavi ve turuncu tonları da renkli olması istenilen odalar için iyi bir ikili olabilir.

Geniş desenli, iki renk perdeler, söz konusu çocuk odası bile olsa perdenin dekorasyonda ne kadar etkili olabileceğini kanıtlar gibi. Yatak örtülerine ve mobilyaya uygun iri desenli bir perdeyle odaya farklı bir hava katmak her zaman mümkün.

Oda ister geniş, ister dar olsun duvar dekorasyonu ile çok fazla uğraşmaya gerek kalmadan odaya başka bir hava katabilirsiniz. Çocuğunuz yaptığı resimleri, sevdiği kahramanların posterlerini ya da yukarıdaki örnekteki gibi büyük bir dünya haritasını çerçeveli ya da çerçevesiz farklı dekorasyon uygulamaları için kullanabilirsiniz.

Kahverenginin odayı ciddi bir havaya bürüyeceğini ve çocuklar için uygun olmayacağını düşünüyorsanız yukarıdaki örneğe bir göz atmalısınız. Turuncuyla birlikte hem sıcak hem de çok şık bir oda olmuş.

Daha küçük yaştaki erkek çocukları için yatak örtülerinde, perdede, halıda ya da duvarda hayvan desenleri, geometrik desenler ya da araba, gemi, uçak gibi ilgisini çeken şekillere yönelik desenler her zaman kullanışlı olacaktır. Ayrıca çocuğun oyuncaklarını ya da eşyalarını da dekorasyona katabilir ve böylece eşya kalabalığı yaratmak yerine pratik bir şekilde odayı süslemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner