Epoksi Zemin Kaplama

epoksi zemin, zemin kaplama,

Bir yapıştırıcı türü olan epoksi, zemin kaplaması olarak kullanıldığında basınca, kimyasallara, çizilmeye karşı dayanıklı yüzeyler oluşturuyor. Bu nedenle epoksi zemin kaplama okullardan hastanelere, fabrikalardan otopark zeminlerine kadar pek çok farklı alanda tercih edilmekte. Beton zemin kaplamaları en dayanıklı kaplama olarak kabul edilse de yüzeyinde zamanla lekelenme, çatlama, çizilme gibi yıpranmalar oluşabilir.

Ayrıca beton gözenekli yapısı nedeniyle tuz, nem, kir, kimyasallar, yağ gibi sıvı maddeleri emebilir ve bunun sonucu olarak yüzeyin temizlenmesi zorlaşabilir. Beton üzerine uygulanacak epoksi ile tüm bu dertlerden kurtulmak mümkün. Epoksi, altında bulunan betonu tüm bu olumsuz etkenlerden koruyarak çok daha kolay temizlenmesini ve daha az bakım gerektirmesini sağlar.

Epoksi kimyasal yapısı nedeniyle çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Alternatifi olan lateks zemin boyaları her bir kaç yılda bir yeniden boya gerektirse de epoksi zeminler 10-15 yıl kadar herhangi bir ekstra bakım gerektirmeden kullanılabilir. Bu da epoksinin özellikle yoğun trafiğe maruz kalan yerlerde kullanılmasının ana nedenidir.

Epoksi zemin kaplamalarını görmek için endüstriyel tesislere gitmenize gerek yok. Kapalı otoparklarda, restoran, hastane, okul, bazı mağazalar, yapı marketler gibi pek çok işletmede epoksi zemin kaplama örneklerini görmek mümkün.

Epoksi kaplamalar diğer kaplama türleri olan ahşap, vinil, poliüretan ve halıya göre fiyat açısından da avantaj sağlıyor. Uzun süre kullanılabilmesi ise firmanız için yapacağınız uzun dönem harcamalardan kısabilmenize olanak tanıyor.

Epoksi Zemin Uygulaması Videosu

Epoksi Zemin Kaplama Firmaları

Apex Yapı

Zemin ve duvar kaplama ürünleri ile uygulama alanında faaliyet gösteren Apex farklı renk seçeneklerinde epoksi döşeme hizmetlerini atık su tesislerinden spor salonlarına kadar farklı alanlarda gerçekleştirmekte. Firma aynı zamanda poliüretan zemin ve dış cephe kaplama alanında da hizmet sunuyor. Epoksi uygulamaları ile ilgili detaylı bilgileri ve referans listesini firma sitesinde bulabilirsiniz.
Kadıköy / İstanbul / 0216 472 67 00 Pbx
Web: apexyapi.com

Egetek

Kimya firması olan Egetek anti korozyon boya, uv boyaları, yalıtım kimyasalları ve izolasyon kimyasalları satışı yapıyor. Firmanın zemin kaplama ürünleri arasında epoksi koruyucu sistemi, dekoratif bir görünüm veren ve ticari alanlar dışında kullanıma uygun solventsiz epoksi kaplama ile orta derecede trafiğe sahip alanlarda kullanılan epoksi coating sistemi yer alıyor.
Işıkkent / İzmir / 0232 472 20 73
Web: egetek.com.tr

Akis Yapı

Spor tesisleri ve endüstriyel tesisler için zemin uygulamaları gerçekleştiren Akis Yapı bu alanda epoksi ve poliüretan kaplamalar ile hizmet veriyor. Firmanın epoksi sistemleri arasında anti statik uygulamalar, laminasyonlu kaplama, coating ve mortar kaplama, multi layer ve self leveling uygulamaları bulunuyor. Şirketin daha önce hizmet verdiği şirketler arasında ilaç firmaları, tekstil atölyeleri, gıda tesisleri gibi yapılar mevcut.
Pendik / İstanbul / 0216 598 26 26
Web: akisyapi.com

Ertem Mühendislik

20 yılı aşkın süredir endüstriyel yapılarda poliüretan ve epoksi zemin kaplama sistemleri ile hizmet veren Erdem Mühendislik bu alanda önde gelen yapı kimyasalları şirketi BASF’ın ürünlerini kullanıyor. Firma talebe göre anti bakteriyel, anti statik, simli, epoksi mortar, dokulu epoksi uygulamaları gerçekleştirmekte.
Körfez / Kocaeli / 0262 526 51 67
Web: ertemmuhendislik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner