Duvarda Televizyon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

duvarda televizyon modelleri, kelebek mobilya kitaplık tv ünitesi, televizyon, TV sehpası,

Yeni bir televizyon satın almaya kalktığınızda artık tüplü bir model bulmanız neredeyse imkansız hale geldi. Peki duvara astığımız bu ince model, plazma, LCD vb isimlerle anılan televizyonların salonu bir otel odası ya da bekleme salonu gibi göstermemesi için nasıl bir dekorasyon yapmalı? Aşağıda duvarda televizyon dekorasyonu için çeşitli örnekler bulabilirsiniz.

LCD televizyonlar için satılan TV üniteleri en yaygın çözümlerden biri ancak siz de benim gibi televizyon ünitelerine soğuk bakanlardansanız başka çözümler arıyorsunuz demektir. Açıkçası televizyon ünitelerinin salonu ele geçirmesini ve ne kadar farklı olduğunu iddia etse de TV ünitesi kullanan salonların dönüp dolaşıp birbirine benzemesi benim hoşuma gitmeyen konular arasında.

Yukarıdaki örnek oldukça iddialı bir çözüm sunuyor. Kabul edelim ki her evde uygulamak mümkün olmayabilir. Televizyonu çerçevelemek ve bunu bu kadar normal gösterebilmek herkesin harcı değil.

Neyse ki ikinci örneğimiz uygulaması daha kolay örneklerden biri. Tabii kitap kurdu olanlar için. Televizyonu kütüphanenin arasına sıkıştırma fikri hoşuma gitti doğrusu. Kapalıyken göze çarpmıyor ve salonun en değerli parçasıymış gibi öne çıkmıyor. Bu tip bir uygulama düşünenler elbette ölçülerini çok dikkatle almalı ve televizyonu bastırmayacak ya da çevresinde fazla boşluk bırakmayacak şekilde bir raf ölçüsü alınmalı.

Televizyonun salonda fazla öne çıktığından şikayet ediyorsanız tek yapmanız gereken biraz kamuflaj. Yukarıdaki fotoğrafta şöminenin üzerine asılan televizyonun koyu renk duvarda nasıl kaybolduğuna şahit olabilirsiniz. Şömine üzerine tablo asma günleri anlaşılan geride kalmaya başladı bile.

Televizyon ünitesi alternatiflerinden biri de televizyon sehpaları. Tabii duvara astığınız televizyon için bir televizyon sehpasına ihtiyacınız yok belki ama bunun yerine televizyonun altına bir konsol yerleştirerek, ufak bir göz aldatmacası yapabilirsiniz. Bu şekilde televizyon izole edilmiş bir biçimde duvarda sırıtmıyor ve bir mobilyayla görüntü dengelenmiş oluyor. Diğer türlü yani televizyonu tek başına asıp çevresini boş bıraktığınızda, bu elektronik alet salonun tüm enerjisini çeken ve soğuk hava estiren bir etki ortaya çıkarabilir.

Yukarıdaki örnek, yine televizyonu salonda odak noktası olmaktan çıkartan bir örnek. Koyu renk çerçevelerle sanki televizyon da tablolardan biriymiş izlenimi yaratılmış. Acaba televizyon açıkken bu resimler gözü alır mı diye düşünmeden edemiyorum ama TV kapalıyken bence oldukça pratik bir çözüm gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner