Duvarda Tabak Dekorasyonu

duvar süslemeleri, tabak,

Duvara dekoratif tabak asmak yeni bir dekorasyon önerisi değil ancak duvarda bir tabak koleksiyonu sergilemek eminim bazı okurların hoşuna gidecek bir fikir olacaktır. Özellikle de buradaki birbirinden renkli ve ilginç örneklerden sonra. Alıcı gözle bakınca etrafta ne kadar şık, ne kadar eğlenceli tabaklar olduğuna siz de şaşıracaksınız. Duvarda tabak dekorasyonu ile evde nasıl harikalar yaratmışlar bir bakalım.

Tabak asmak için yemek odası duvarı uygun odalardan biri. Ne de olsa yemek masası ile tabakları birbirine bağdaştırmak çok kolay. Duvar rengini baz alarak, duvar renginin koyu tonlarında tabaklar toplayabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda daha sade ama yine de ilginç bir görüntü elde edebilirsiniz.

Duvar renginiz açık renkse bu kez mobilyanızın kumaş rengi ya da odadaki aksesuar rengi nasıl tabakları bir araya getireceğiniz konusunda size fikir verebilir. Aksesuar renginiz kırmızı ise kırmızı desenli ya da kendisi kırmızı tabaklarla çarpıcı bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.

Dekorasyon konusunda pek çok ipucuna burada yer veriyoruz ancak yine de her zaman için en önemlisi sizin zevkinize ve yaşam biçiminize uygun düzenlemeler yapmanızdır. Yukarıda arkadaki kırmızı duvar ile öndeki turkuaz rengi tabakların eşleştirilmesi belli ki zevkli birinin eseri.

Yemek odalarıyla söze başladık ama antre, hol ve koridorlar da duvar süslemesi olarak tabak asmak için evin uygun bölümleridir. Aslında evde gözünüze takılan, boşluğu rahatsız eden duvarların hemen hepsi bu tip bir düzenleme için uygun olacaktır. Tabakları bir dresuar ya da konsol üzerine asarak çiçek, mum, abajur gibi aksesuarlarla oldukça zengin bir köşe oluşturulabilir.

En sevdiğim örneklerden biri. Tabakların dizilişi çok güzel. Diziliş önemlidir çünkü gelişigüzel tabak astığınız takdirde ortaya dağınık bir görüntü çıkabilir. Tabakları birbirine paralel, simetrik şekilde asabileceğiniz gibi serbest biçimde aşağıya doğru sıralayabilir ya da yukarıdaki gibi yatay uzanmalarını isteyebilirsiniz. Açık renk tabakların arasında parlayan canlı renkler oldukça güzel görünüyor.

İçiçe geçmiş mavi beyaz dalgalar sanki bir dalga köpüğünü andırıyor. Mavi beyaz evler için, yazlık mekanlarda, kır evlerinde ya da aydınlık bir görüntü istediğiniz her mekanda bu şekilde bir düzenleme yapılabilir.

Tabakların büyük bir su damlası gibi aşağıya doğru sarktığı bu düzenleme de güzel bir diziliş. Küçük tabaklardan büyüklere doğru gidilmiş ve ardından tekrar küçük tabaklarla düzenleme bitirilmiş. Tabakları nasıl düzenleyeceğinizi bilemiyorsanız, örneklere bakarak küçük tabaklar büyükleri nasıl çevreliyor, denge oluşturmak için renkler nasıl dağıtılıyor kendi tabaklarınızla deneyebilirsiniz.

İngiliz country stili şu aralar çok yaygın ve bu tarzın en büyük aksesuarlarından biri de porselen tabaklardır. Duvara tek renk tabak asarak da ilginç bir manzara ortaya çıkarabileceğinizi yukarıda görebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner