Duvarda Porselen Aksesuarlar

lacivert, porselen, vazo,

Duvarda porselen tabak koleksiyonuna zaman zaman rastlıyoruz. Diğer vazo, biblo, fincan takımı benzeri porselenler içinse akla ilk gelen yer elbette sehpalarımız ya da büfe oluyor. Belki de bu yüzden duvarda sergilenen porselen vazolar bana ilginç geldi.

Bu ev, ünlü kozmetik markası Estée Lauder’in veliahtlarından Aerin Lauder tarafından döşenmiş. Yukarıda oturma odalarından birini görüyorsunuz. Anladığım kadarıyla burası bir kır malikanesi.

Yukarıdaki oda için beyaz, lacivert ve kahverengi ana renkler olarak belirlenmiş. Çok kıymetli olduklarına emin olduğum porselen aksesuarlar da oldukça şık ve farklı tonlardaki duvar aparatlarına simetrik olarak yerleştirilmiş. Tabii ben duvar aparatı diyorum ama, onların da ayrı bir hikayesi olduğuna eminim. Bronz ve altın renkleriyle mavinin yanına çok yakışmışlar ve odaya ayrı bir parlaklık katıyorlar.

Vazolar duvarda sergilenirken porselen tabaklar ise orta sehpaya dizilmiş. Koltuk deseni ve abajurlarla bu porselenlerin uyumuna dikkat.

Bu tip bir dekorasyona bakınca bu tabloda alınması gereken en büyük tedbirin odaya çocuk alınmaması gibi geliyor bana. Etrafta koşuşturacak, koltuk tepesine çıkacak ya da uzaktan vazolara nişan alacak minikler duvardaki porselen aksesuarların sonunu getirebilir.

Konu başlığımızla ilgisi yok ama lacivert kanepeye bayıldığımı ve bu tip bir kanepenin hayallerimi süslediğini de belirteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner