Duvarda Harita Dekorasyonu

duvar sticker, duvar süslemeleri, harita,

Dönem dönem tercihler değişse de şu bir gerçek ki duvarlar asla boş kalmıyor. Sanat eserleri, stickerlar, aynalar, fotoğraflar en sık karşılaştığımız duvar aksesuarları. Bir başka seçenek ise haritalar. Gözüme çarpan birkaç örnekten benim çıkardığım, salondan ziyade antre, yatak odası ve çocuk odasında daha şık durdukları.

Eğer antika bir parça değilse, duvarınıza neden bir harita astığınız merak konusu olabilir. Ya da seyahat merakı herkesçe bilinen biriyseniz harita merakınız anlayışla karşılanabilir. Bunun dışında tasarımıyla dikkat çeken ve görselliği ile odaya katkı sağlayan bir harita bulmuşsanız, olumlu sonuç alabilirsiniz .

Yukarıda da sözünü ettiğim gibi sanırım yatak odaları harita ile duvar dekorasyonunu en iyi kaldıran odalar. Belki de her gece rüyalar alemine daldığımız bu oda ile yolculuk fikri birbiriyle örtüştüğünden durum böyle olabilir.

Gerçekten sık seyahat eden biriyseniz bir haritayla birlikte çıktığınız yolculuklarda çekilmiş ilginç fotoğrafları duvarınızda bir arada sergileyebilirsiniz. Çalışma veya yazı masası üzerine asılan haritalar da göze ilginç gelecektir.

Harita deyince sadece Dünya haritasıyla sınırlamayın kendinizi. Şehrin müzelerini gösteren ya da bir Avrupa kentinin metro hatlarını gösteren bir harita da kullanabilirsiniz. National Geographic dergisi arada çok ilginç haritalar verir, örneğin nesli tükenen hayvanlar ve hangi bölgelerde yaşadıkları gibi. Bana kalırsa bu tür temalı haritalar sadece ülke isimlerini okuduğumuz bir Dünya haritasına göre daha ilgi çekici olabilir.

Haritaları hep asmaktan söz ettik ama duvar sticker’ı olarak satılan haritalar da fena görünmüyor doğrusu. Eski bir harita mı yoksa illüstrasyonlu modern bir tasarım mı tercih edeceksiniz bu evin dekorasyon tarzına bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner