Doğal Granit Döşeme

granit döşeme, zemin kaplamaları,

Ev ya da ticari alanlarda onlarca farklı zemin kaplama malzemesi ve yüzlerce farklı renk ve desen seçeneği olmasına karşın doğal granit döşeme her zaman en çok tercih edilenler arasında. Bunun başlıca nedeni granitin ofis gibi çok yoğun trafiğe karşı kullanılabilecek en dayanıklı seçeneklerden biri olması. Ayrıca mutfak gibi sürekli temizlik yüzeylerde hijyenik bir ortam sunması ve banyo gibi ıslak zeminlerde sorunuz olarak kullanılabilmesi granit döşemeyi diğerlerinden biraz daha öne çıkartıyor.

Doğal granit döşeme ahşapla kıyaslandığında neredeyse hiç bakım gerektirmeden 10-15 sene kullanılabilir. Temizlemesi kolaydır, mikrop barındırmaz ve toz tutmaz. Doğal graniti pek çok farklı doğal desen seçeneğinde, renkte ve şekilde piyasada bulamanız mümkün.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi granitin leke tutmama özelliği mutfaklarda en çok kullanılan zemin kaplama malzemesi olmasını dağlıyor. Günlük olarak silmek ve ıslak bir bezle temizlemek yeterli. Üstelik tezgahtan düşebilecek bıçak, çatal ve diğer mutfak aletleri granitin yüzeyinde çiziklere neden olmaz. Zaman içinde yıpranan bölgelerde bulunan granit karolar kolayca değiştirilebilir.

Tabii granitin kullanım alanları sadece mutfak ve banyolarla sınırlı değil. Modern ofis ve ev dekorasyonunda granit döşemeler sıklıkla kullanılıyor.

Banyo Zemin ve Duvarları Granit Döşeme Videosu

Doğal Granit Döşeme Firmaları

Çevre Yapı

1981 yılında kurulan çevre yapı peysaj çalışmaları, doğal taş zemin kaplamaları, bahçe dekorasyonu, sulama sistemleri kurulumu ve dekoratif dış mekan aydınlatmaları alanında projelendirme ve uygulama hizmetleri veriyor. Firmanın zemin hizmetleri arasında beton parkeler, doğal taş döşemeleri, mermer döşeme ve baskı beton çözümleri yer alıyor.
Eyüp / İstanbul / 0212 360 31 04
Web: www.cevreyapi.com

Çakıl Peyzaj

Firma doğal taş zemin ve duvar kaplamaları, şömine imalatı, doğal taşlarla şömine gibi çalışmalar yapıyor. Farklı desen seçeneklerinde ve renklerde yapılan taş dekorasyon çalışmalarını firmanın sitesinde fotoğrafları ile bulabilirsiniz.
Beykoz / İstanbul / 0216 425 57 48
Web: www.cakildogaltas.com

Genta Granit

Doğal taş imalatı ve uygulaması alanında hizmet veren Genta’da yerli ve ithal granit modellerini bulabilirsiniz. Firmanın stoklu granit renkleri arasında kırmızı, kahve, mavi, siyah ve daha pek çok renkte ürün çeşidini bulabilirsiniz. Genta’nın web sitesinde güncel referansları bulunuyor.
Kartal / Istanbul / 0216 306 28 86
Web: www.gentagranit.com

Altaş Granit Mermer

Banyo zemin ve duvar döşemeleri, granit basamak merdivenleri ve zemin kaplamaları, çimstone döşemeler ve oniks uygulamaları alanında faaliyet gösteren Altaş Granit Mermer ayrıca mermer uygulamaları da yapıyor. Anadolu yakası merkezli firma tüm İstanbul genelinde hizmet vermekte. Firma sitesinde ev dekorasyon uygulamalarını bulabilirsiniz.
Kadıköy / İstanbul / 0216 545 50 20
Web: www.altasmermer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner