Dış Mekan Dekorasyonu İçin Özgün Fikirler

dış mekan, fener,

Dış mekan tasarımının benzersiz olması için uygulayabileceğiniz birkaç farklı dokunmştan söz edelim. Açık havanın tadını çıkarabileceğiniz ve evinizi daha işlevsel hale getirecek bir bahçeniz, avlunuz varsa bunu mutlaka değerlendirmelisiniz. Bahçe dışında balkon ya da teras düzenlemeleri de size nefes alma imkanı yaratacak mekanlardır.

Fenerlerle Aydınlatma

hem estetik duracak hem de gecenin romantizmine uygun bir şekilde loş ışık verecek aydınlatma ürünleri bulmak da zorlanabilirsiniz. Oysa dış mekanlara en çok yakışan ve tam da istediğiniz gibi etrafı romantik bir havaya bürüyecek olan fenerler en isabetli çözümlerden biridir. Üstelik her bütçeye uygun modelleri bulunabilir. Dilerseniz sade, dilerseniz renkli fenerlerden faydalanarak bahçenizin atmosferine uygun bir aksesuar kullanmış olursunuz.

Suyu Dekorasyona Katma

Süs havuzu, çeşme, yapay şelale benzeri suyun başrol oynadığı pek çok peyzaj öğesiyle dış mekanınızı küçük bir parka benzetmemeniz için hiçbir neden yok. Bu tip su düzenlemeleri çok büyük olmak ya da geniş yer kaplamak zorunda değil. Kendi metrekarenize uyacak, son derece şık ve hesaplı tasarımlar bulabilirsiniz. Su sesi pek çok insan için dinlendirici niteliktedir. Üstelik görüntü olarak da su mekana aydınlık ve parlaklık katar, enerjiyi yükseltir.

Metal Heykeller

Bahçe denildiğinde aklınıza hemen doğal malzemelrin gelmesi çok normal. Bambu mobilyalar, toprak saksılar, mermer çeşmeler gözünüzde canlanabilir. İşte tam da bu beklentiler nedeniyle, bahçenize metal bir heykel, sanat eseri yerleştirmeniz mekanın farklılaşmasını sağlayabilir. Burada dikkat etmeniz gereken metal objeler bahçede tehlikeli olabilir. Düşme ve çarpmalar dikkate alınarak, çocuk ve hayvanların ulaşamayacağı şekilde yerleştirilmelidir.

Bahçede metal fikri hoşunuza gittiyse satın alacağınız parçanın elbette hoşunuza gitmesi gerekir. Sadece dekoratif amaçlı bir heykel zamanla gözünüze batabilir. Sizin için anlamı olacak parçalar her zaman daha iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner