Dekoratif Boş Cam Şişeler

cam şişe,

Boş cam şişeler evde en çok biriken şeylerden biridir. Gazlı içecekler, soda, içki, ilaç şu bu derken bu ürünleri atmak için umarım geri dönüşüm konteynırlarından yararlanıyorsunuzdur. Küçük küçük fark edilmesede toplamda epey bir miktar ettiği doğru. Eski cam şişelerle yapılan dekoratif köşeler hoşunuza gidiyorsa ilk olarak bundan böyle rengi ya da formu hoşunuza giden şişeleri atmayıp saklamanız gerekiyor. Farklı renklerde cam objeler her zaman güzel görünür.

Bu fotoğraflarda da gördüğünüz gibi farklı renklerde, eski cam şişeleri bir araya getirip çiçek koyarak değerlendirmek en etkili yollardan biri. Bir örnek şişeler de, farklı biçimlerde olanlar da yan yanan getirilebilir. Dikkat edilmesi gereken cam şişelerin içinde uzun süre su bıraktığınızda dibinde tortu bırakabilir. Sık sık temizlemenizde fayda var.

El becerisi olanlar cam boyası ile şişeleri daha da renklendirebilirler ve böylelikle çiçekle süslemek yerine, cam şişenin kendisini dekoratif bir obje olarak kullanabilirler.

Cam şişe dekorasyonu için mutfak penceresi önü bana en uygun yerlerden biriymiş gibi geliyor. Ne de olsa cam şişelerin yeri genellikle mutfaktır. Bunun dışında balkon, bahçe gibi çiçekli, doğal yerlerde de hoş durabilirler. Evde ışık alan bir pencere önü de hem cam ve ışık ikilisini bir araya getireceği için dekoratif cam şişeler için iyi bir yer olabilir.

Peki bu güzel cam şişelerden nereden bulabilirsiniz? Bundan böyle markette dolaşırken rafları bir de bu gözle tarayın. Büyük ihtimalle ithal marka ürünlerde bu konuda şansınız daha yüksek olacaktır. Alışveriş listenize cam şişede soslar, birkaç şişe şarap, cam şişe meyve suları veya şişe zeytinyağı eklemeniz durumunda, deokratif cam şişeleriniz kısa sürede birikecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner