Dekoratif Aydınlatma Direkleri

aydınlatma direkleri, aydınlatma ürünleri, bahçe düzenleme,

Bahçe ve parklarda, yürüme yolları ve mağazaların yoğun olduğu sokak ve caddelerde hatta havalimanı ve alışveriş merkezi gibi yüksek ve geniş iç mekanların bulunduğu alanlarda kullanılan dekoratif aydınlatma direkleri farklı renk ve model seçenekleri ile üretilebilmektedir.


Dekoratif aydınlatma direkleri için ekonomik bir çözüm arıyorsanız hem yüzlerce değişik model seçeneği bulabileceğiniz hem de istenilen renklerde boyanabilen alüminyum aydınlatma direkleri sizin için ideal olabilir. Klasik, modern tasarımlara sahip, tekli veya çiftli alüminyum dekoratif aydınlatma direkleri özellikle bahçe ve park aydınlatması için kullanılan ve bu alanda en çok satışı yapılan üründür.

Dekoratif aydınlatma direkleri sektöründe çelik ve dökme demirden üretilmiş direkleri de bulabilirsiniz. Bu direkler alüminyum aydınlatma direklerine göre biraz daha pahalı olmakla birlikte daha uzun ömürlü olarak kullanılabilmekte ve darbelere karşı daha dayanıklı bir çözüm sunmaktadır.

Dış mekanlarda yağışlı havalara karşı galvanizli olarak imal edilen dekoratif aydınlatma direkleri yağışlı hava koşullarında çürüme yapmadan kullanılabilmektedir.

Kendi bahçeniz için dekoratif aydınlatma direği arıyorsanız pek çok model ve renk seçeneği bulabilirsiniz. Bahçenize aydınlatma direği yerleştirmeden önce bahçenin hangi alanının aydınlatılması gerektiğini belirlemelisiniz. Örneğin yatak odası penceresinin yakınında bütün gece odayı aydınlatacak bir aydınlatma direği yerleştirmek istemezsiniz. Bahçenin dekorasyonunu ön plana çıkartan, çiçeklerin yoğun olarak bulunduğu veya çocukların oyun alanı olarak kullandığı bölümü aydınlatmak uygun olabilir.

Bahçe aydınlatma direkleri için floresan beyaz ışık veya tungsten sarı ışık veren ampuller kullanabilirsiniz. Bahçeniz için kullanacağınız aydınlatma direğinin elektrik altyapısını ilerde sorun çıkarmaması için bir elektrikçiye yaptırmanızı tavsiye ederiz. Hatta bahçe aydınlatma direği alabileceğiniz pek çok firma bu hizmeti vermektedir. Müstakil bir eviniz varsa bahçe dışında garaj girişini aydınlatmak içinde aydınlatma direkleri kullanabilir ve olası kazaların önüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner