Dekorasyona Meyve Katkısı

meyve,

Meyve temalı dekorasyon için başka örnekler vereceğim ama meyve deyince aklıma 80’li yılların meşhur plastik meyveleri geldi. Sanki ‘hangi evdeki plastik meyveler daha gerçekçi’ diye, alttan alta bir yarış vardı. Üzümler, elmalar, portakal, muz çocukluğumdan aklımda kalan aksesuarlar. Meyve desenli kumaşlar, meyve biçimli aksesuarlar ve meyve tabakları ise bugün evlerde hala sıkça kullanılıyor.

İçimizi ferahlatan, enerji veren, canlı renkleriyle gözümüzü de okşayan meyvelerin evle ilgili tasarımlarda yer almamaları düşünülemez. Canlı renkleriyle tasarımlardan önce kendileri de bir ortama renk katmak için kullanılabilir. Bir meyve tabağını dolaptan seçeceğiniz birkaç çeşit meyve ile doldurup renk gelmesini istediğiniz bir köşeye koyabilirsiniz. Bu uzun ömürlü bir çözüm değil belki ama misafir ağırlarken eve en çabuk şekilde renk katmanızı sağlayacak ipuçlarından biri.

Masa örtüleri meyve desenine en sık rastlayacağınız ev tekstil ürünlerindendir. İster yemek masanız için ister bahçe masası için renkli ve cıvıl cıvıl yaz meyveleriyle bezeli bir örtü seçebilirsiniz. Sadece masa örtüsü değil, peçete, servis takımı, bardak, mutfak perdesi gibi diğer pek çok üründe de çoğu kez meyve teması kullanılır. İştah açıcı ve göz dolduran bir tema olduğu kesin.

Mutfak ve yemek odası gibi yiyecek, içecek konulu odalarda meyve tabloları görmeye alışığız. Ancak yukarıdaki gibi kendini gösteren ve ilgi çekici bir tablonun yaratacağı etki başka olacaktır. Yağlı boya olmasa bile büyük posterlerle de benzer bir düzenleme yapılabilir.  Evin renklerine bağlı olarak oturma odası ya da yatak odasında da meyve çizimleri, meyve fotoğrafları veya posterleri ilgi çekici olabilir.

Dekoratif yastıklarla ilgili en güzel şey dışarıda her tarza uygun, her temaya uygun bir yastık olduğunu bilmek. Konu meyve olunca meyve desenli yastıklarla verandayı, salonu ya da balkonu süsleyebilirsiniz. Hiçbirini değil de sadece ve sadece yukarıdaki yastığı beğendiyseniz homeinfatuation.com sitesinden online olarak satın alabilirsiniz. Yabancı bir site ama yurt dışına gönderimleri bulunuyor.

Nar objeler ne kadar moda hatırlayın. Porselen ya da kristal meyve objelerle orta sehpanızı ya da büfenizi renklendirebilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz ananas ve üzüm salkımı kristal, Swarovski ürünleri. Bu tip ev aksesuarları için zaman zaman Swarovski mağazalarına bir göz atmanız yeterli. Cam ya da porselen ürünler içinse Paşabahçe mağazaları sizi mağaza mağaza dolaşmaktan kurtarabilir.

Evin tarzına bağlı olarak bir halı ya da koltuk için meyve temasını seçmekte hiçbir sakınca yok. Genelleme yapacak olursak mutfak, yemek odası, balkon ve veranda meyve teması için daha uygun görünüyor. Yine de istisnaların olmaması için hiçbir neden yok. Yukarıdaki gibi karpuz şeklindeki bir tekli koltuğu salonda kullanıp kullanmamak tamamen sizin zevkinize ve evinizin tarzına bağlı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner