Country Tarzı Mutfak Aksesuarları

ahşap boyama ekmeklik modelleri, ahşap ekmeklik modelleri, country, ingiliz fincan takımları, İngiliz tarzı, mutfak aksesuarları, porselen tabak gül desenli modeller,

Country tarzı mutfak deyince gözümün önüne ahşap, seramik porselen gibi doğal malzemelerle döşenmiş, çiçek desenli kumaşlarla süslenmiş, sıcacık bir mutfak geliyor. Türkçe’ye ‘kır evi’ olarak çevrilen ‘country‘ tarzı mutfaklara uygun olacağını düşündüğüm bazı aksesuarlara rastladım. Dekorasyon.com adresinde, ‘Mutfak‘ kategorisinde bulabileceğiniz bu ürünlere yakından bakalım.

Horoz baskılı, porselen yağlık ve sirkelik takımı country tarzı mutfaklar için üretilmiş sanki. Doğayı ve kır hayatını yansıtması bir yana, porselen malzemede tam aradığınız aksesuar olma özelliğini tamamlıyor. Fiyatı: 35 TL. (İkili)

Sıvı sabun el sabununa göre daha hijyenik olduğundan artık mutfaklarda da tercih ediliyor. Yukarıdaki lavanta desenli sıvı sabunluğun arkasında bulaşık süngeri haznesi de var. Fiyatı: 25 TL.

Orkide desenli ahşap ekmeklik kutusu nostaljik havası bir yana country tarzı bir mutfak için de biçilmiş kaftan. Beyaz yerine koyu renk gövdelisi de var. Fiyatı: 139 TL.

Country tarzı mutfakta gül desen kullanmadan geçemeyiz. Bu fincan takımı hem zarif hem de şık. Bu desenin ayrıca satılan servis tabağı, tatlı tabağı, tuzluk takımı da var. 6’lı fincan takımının fiyatı ise: 265 TL. Fincanların porselen olduğunu da belirteyim.

Kiraz dalıyla süslü bu porselen pişirme kabı 25x21x24 cm ölçülerinde. Saklama kabı olarak da kullanılabilir. Pişirme kısmından çok dekoratif niteliği benim daha çok ilgimi çekti. Fiyatı: 32 TL.

Çay, kahve ve şeker kavanozu olarak tasarlanmış bu krem renkli, seramik kutular sadece country tarzı mutfaklarda değil, geleneksel mutfaklarda da çok şık durabilir. 3’lü setin fiyatı: 72 TL.

Tarzı ne olursa olsun sadelikten ödün vermeyenler için bir başka çay, kahve ve şeker seti. Sade olmalarına rağmen formları ayrı bir hava katıyor. 3’lü setin satış fiyatı: 64 TL.

Country tarzı ve dolayısıyla gül desende söz açılmışken, mutfağınızda yukarıdakine benzer çiçek desenli peçetelerden mutlaka bulundurmanızı tavsiye ederim. Rose Bud peçetenin fiyatı: 10 TL.

Diğer ürünlerle birlikte kullanabileceğiniz, benim kaşıklık dediğim ama sitede mutfak gereci kabı olarak etiketlenmiş bu ürün de yine seramik malzemeden üretilmiş. Fiyatı: 28 TL.

Yazının başında da belirttiğim gibi, eğer bu ürünlerle ilgilenir ve satın almak isterseniz, şu web adresine gitmelisiniz: Dekorasyon.com. Bazı ürünler indirimde olabilir ve burada belirttiğim fiyatlardan daha düşük fiyatlara satın alma şansınız doğabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner