Çizgi Romanları Andıran Çocuk Odaları

erkek cocuk odası, kanepe ranza mekanizma satis firmalari, kız çocuk odası, kız cocuklar mıkı fare perde modellerı, özel tasarım kahramanlı çocuk odaları, ranza,

Çizgi roman kahramanlarına hemen her yerde rastlayabilirsiniz. Özellikle çocukların dünyasına adım atar atmaz kitaplarda, giysilerde, duvarda, yatak çarşaflarında, halıda, kısaca desenli olabilecek ne varsa orada bir çizgi roman kahramanına rastlanabilir. Kimi zaman yetişkinlerin bile karşı koyamadığı renkli, cıvıl cıvıl ve fantastik bir dünyanın kahramanları elbette ev dekorasyonuna da ilham verebilir.

Batman hayranı olan hangi çocuk böyle bir dekorasyona karşı koyabilir. Arkada şehir manzarası bir duvar resmi ve onun üzerinde yardıma koşan Batman sticker’ı. Batman desenli yatak çarşafının yanı sıra lacivert yatak, komodin ve gece lambaları da etkileyici. Duvar kağıdı ve duvar panosu satışı yapan firmalarda büyük boy şehir manzarası posterleri bulunabilir. Bu posterler silinebilir özelliktedir.

Hello Kitty karakteri tüm dünyada sadece çocukların değil pek çok yetişkinin de en sevdiği karakterlerin başında geliyor. Eğer Hello Kitty temalı bir oda düzenlemeye karar verirseniz bilin ki işiniz kolay. Pek çok dükkanda Hello Kitty’li ürün karşınıza çıkacaktır. Halı, oyuncak, nevresim ya da havlu deseni olarak çocuk odasının hemen her köşesi için bir ürün bulunabilir.

Çocuk odasında belli bir masal ya da çizgi roman kahramanını tema olarak seçtiyseniz, bu kahramanın ana renklerini dekorasyona katabilirsiniz. Örneğin Mickey Fare’nin kırmızı ve sarı giysilerinden yola çıkarak odadaki diğer aksesuarlarda bu renkleri daha sık kullanabilirsiniz.

İçinde prensesin kalesi olan bir odadan hangi çocuk çıkmak ister ki? Gerçekten de bu mobilya ile oda bir oyun parkından farksız görünüyor. Dikkatlice bakarsanız yatak, raf ve çekmecelerle bu kalenin hem bir oyun alanı hem de kullanışlı bir mobilya olabileceğini görebilirsiniz.

İşte böyle bir uygulamayı ilk kez görüyorum. Çocuk odasına giden koridor küçük bir tünele çevrilmiş. Alice Harikalar Diyarında adlı çocuk kitabından yola çıkıldığını hem duvardaki tavşandan hem de koridorun sonundaki büyük çaydanlıktan anlayabilirsiniz. Gerçekten de bir çocuk için nasıl büyülü bir ortam yaratılabileceğini bu evdeki aile gayet iyi biliyor. Yetişkinlerin bu koridoru eğilerek geçmek zorunda oluşu işi biraz zahmetli kılıyor ama fotoğrafta göründüğü kadar uzun bir koridor olmadığını düşünüyorum. Tabii bir de ileride, yani çocuk boy attığında ufak bir inşaat işi çıkacak.

Bu ranzaya bakınca, dükkanlarda sıkça rastladıklarımız ne kadar sıradan görünüyor öyle değil mi? Bana ilk bakışta sanki bir Harry Potter romanından fırlamış gibi göründü. Rengi, ışıklandırması ve masallardan fırlamış gibi görünmesini sağlayan işçiliği ile oldukça özel bir mobilya.

İşte başka bir prenses odası. Şık karyolası, lambaları, perdeleri ve süslü yatağıyla herhalde bu odada kendini masal kahramanı hissetmeyecek minik prenses yoktur. Yeşil ve pembe uyumunun da güzel bir örneği olduğu söylenebilir.

Buradaki örnekleri yabancı kaynaklardan derlediğim için mobilyaların ya da ürünlerin nerelerde satıldığı bilgisini veremedim. Ancak aklınıza yatan bir fikri uygulamak için benzer ürünleri kullanmak mümkün olabilir. Mobilya konusunda, çoğu kez iyi bir marangozun pek çok mağaza ürünü kalitesine yaklaşabildiğini de aklınızda bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner