Çikolata Rengi Duvar Dekorasyonu

çikolata rengi, kahverengi, türküvaz renginde dekorasyon,

Çikolata rengi tonlarını içeren bir renk paleti sıcak, doğal ve bütün dekorasyon stilleriyle uyumlu bir palettir. Bu yüzden de duvarlarda çikolata rengi kullanmak son yıllarda oldukça revaçta. Aynı zamanda çikolata rengi üçüncül bir renktir. Bunun anlamı bir ana renk ve bir ikinci rengin birleşmesinden meydana gelir. Kahverengi elde etmek için genellikle yeşil ve kırmızı karıştırılır. Koyu çikolata rengi içinse siyah eklenir. Böylelikle kahverengi bir duvar dekorasyonu için yüzlerce olasılık ortaya çıkar.

Çikolata rengi duvarınızı biraz hareketlendirmek için duvarınıza asacağınız çeşitli tablolardan, resim ya da posterlerden yararlanın. Örneğin modern bir hava yaratmak istiyorsanız pembe ve yeşilin parlak tonlarını içeren bir çalışmayı asabilirsiniz. Çerçevelerde beyaz ya da krem rengi seçersiniz kahverengi duvarla hoş bir kontrast yaratıp resimlerin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.


Perdelerinizi rahataça duvar renginizle aynı seçebilir böylelikle duvarlarla bir devaölılık sağlarsınız. Bu da oanın daha geniş görünmesini sağlar.

Kahverenginin koyuluğunu ve monotonluğu kırmak için odadaki diğer aksesuarlarda yukarıda sayılan yeşil ve pembenin dışında, turkuvaz, açık mavi, kırmızı veya somon rengini de deneyebilirsiniz. Ayrıca çikolata rengi duvarlar beyaz mobilyayla da çok iyi gider.

Çikolata rengi duvar ışığı emer bu yüzden odaya ışık takviyesi yapmanızda fayda var. Duvara aplikler asabilirsiniz, böylece hem ışığı artırır hem de duvarı süslemiş olursunuz.

Fotoğraflar: Decorpad.com, Houzz.com, Apartment Therapy, Matthew Mead

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner