Çarpıcı Ofis Dekorasyon Örnekleri

çalışma masası, ev ofis, ofis dekorasyonu,

Ofis dekorasyonunda genellikle bir ofis mobilyaları satılan mağazaya girilir ve yönetici takımı, personel masası, bekleme koltuğu seçilip çıkılır. Oysa burada göreceğiniz örnekler farklı parçalar bir araya geldiğinde de özgün ve çalışma şevki veren bir ortam hazırlanabileceğini gösteriyor. Sadece şirket değil, ev ofis dekorasyonu için de ilham alınabilir.

Endüstriyel çağın dayanıklılık ve minimalist estetik gibi kavramlarını vurgulayan metal masa ahşap sandalye ile eşleştirilmiş. Metal gövdeli şık bir masa lambası ve açık renk halıyla birlikte ayrılmak istemeyeceğiniz bir çalışma ortamı yaratılmış. Metal masa ile uyumlu ama açık renk ahşapla kontrast oluşturan dünya haritalı kara tahta da ilginç bir aksesuar.

II. Dünya Savaşı’nın savaş uçaklarından ilham alan metal ve alüminyum gövdeli çalışma masası o kadar farklı ki herhalde ofiste başka hiçbir ürün bulunmasa bile yeterince farklı bir ortam yaratacaktır. Deri koltuklar ve metal askılık metal bir masayla son derece uyumlu.

Sehpa olarak kullanılan sandıkları hep sevmişimdir ama anlaşılan ofis masası olarak da fena durmuyorlar. Hatta bu masanın tasarımında sandıklardan değil de eski yolcu bagajlarından yararlanılmış. Açık renk sandalye ve neredeyse sandalye yerindeki eski harita harika bir duvar aksesuarı olmuş.

Rönesans dönemi Fransa’sındaki avluların ahşap merdiven korkulukları bir çalışma masasına ilham kaynağı olursa. hayal gücünün sınırı yok ve bana göre çok da zarif durmuş. Neden bir masanın dört ayaktan ibaret olmasıyla yetinelim ki? Açık renk berjerle harika bir ikili olmuşlar.

Bu çalışma masası dosya saklama dolabı özelliği de taşıyor. Bol çekmeceli oluşu, dosyalarını düzenlemekte zorluk çekenler için avantaj olabilir.

Kütüphaneli çalışma masalarını daha çok genç odaları için hazırlarlar ama yukarıdaki kütüphaneli çalışma masası başlı başına bir ofis gibi.

Diğer fotoğraflarda gördüğümüz koyu renk masa ve açık renk sandalye uygulaması burada da var. Açık renk sandalye duvara asılan benzer tonda bir haritayla dengeleniyor ve böylece bütünlük bozulmuyor.

Ahşap yüzeyi ve metal, tekerlekli ayaklarıyla farklı bir çalışma masası. Yine tekerlekli, çok şık bir deri Devon sandalye ile eşleştirilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner