Çanakkale Seramik Modelleri ve Fiyatları

banyo fayansı, Çanakkale Seramik, duvar karosu,

Çanakkale seramik Türkiye’nin en eski karo seramik firmalarından biri ve duvar karosundaki başarısını artık neredeyse yarım asırdır sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Bu başarısını da büyük oranda kendini sürekli yenileyen ve sık sık yepyeni modellerle müşterilerinin karşısına çıkan bir marka olmasına borçlu. Son zamanlarda bu ürünlere bir göz atma fırsatınız olmadıysa burada Çanakkale Seramik modellerini ve fiyatlarını bir arada bulabilirsiniz. Banyosunu yenileyecek olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

Renkli karo döşemesi düşünenler için geniş bir ürün yelpazesi olduğunu belirtelim. Burada mavi ve kırmızı renkte banyo fayanslarına örnekler görüyorsunuz. Bordürler son derece modern ve banyonun tekdüze bir görünümü olmasını engelliyor.

Mavi renkte gördüğünüz metalik baskılı seramikleriyle Mistral serisi son derece göz alıcı. Mavi beyaz kombşnasyonunun yanı sıra mor, kahve ve krem seçenekleriniz de var. M2 fiyatı 25.50 TL. Patlıcan moru ise M2 fiyatı 29.50 TL.

Kırmızı renkteki karolar mat seramiğin en güzel örneklerinden Solaris. Kırmızının yerine mor renk seçeneğini de var. M2 fiyatı 30 TL.

Bu serileri satın alırken bordür ya da dekorların ayrı ayrı ve adet üzerinden fiyatlandırılabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Örneğin Solaris kırmızı dekorun tanesi 28.50 TL.

Bu modellere bakınca seramik döşemenin neden sadece banyo için olmadığını anlayabiliyoruz. Her ikisi de son derece göz alıcı uygulamalar. Biri salon diğeri ise yatak odası için düşünülmüş. Soldaki resimde Reptile serisini görüyorsunuz. Bu modelde doğadan ve timsah derisinden ilham alınmış. M2 fiyatı 226 TL. Fuşya, koyu yeşil, sarı, bej ve kahve renkleri de var. Son derece modern tasarımlar için size özel tasarımlar uygulama şansınız olabilir.

Sağdaki karede yer alan petrol mavisi renkli gördüğünüz Orientile serisi adı üzerinde, ilhamını Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden alıyor. Orientile serisinde farklı modeller var ve fotoğraftaki Feza serisi. M2 fiyatı 282 TL olan bu Çanakkale Seramik modelinin bordo, bej, siyah, gri ve beyaz renkleri de var.

Orientile serisiyle devam edelim. Soldaki karede hat sanatından ilham alan, Rumi serisini görüyorsunuz. El yazmalarını andıran bir stili var. Siyah-altın, siyah-platin ve beyaz-altın kombinasyonları bulunan serinin metrekaresi 238 TL.

hemen yandaki fotoğrafta ise daha modern bir modeli, Bond serisini görüyorsunuz. Bu seri ünlü tasarımcı Harri Koskinen imzası taşıyor. Koleksiyonun en büyük özelliği ton geçişleri sayesinde yüzeyde renk ve ışık oyunları sağlaması. Vanilya, sarı, kum, mavi, siyah, gri ve toprak rengi gibi seçenekleri mevcut. Dilerseniz ton farkı olmayan, aynı modelin düz renkli modelleri de bulunuyor. Ürünlerin m2 fiyatı 210 TL ile 220 TL arasında değişiyor.

Karo döşemenin banyonun şıklığı üzerindeki etkisi bu fotoğraflarda da hemen öne çıkıyor. Çanakkale Seramik’in Penelope serisi hem desenleri hem de mozaikleriyle son derece çarpıcı bir seri diyebiliriz. Pudra rengi benim çok hoşuma gitse de zeytin ya da mürdüm seçenekleri de oldukça iddialı. Mozaiklerin M2 fiyatı 294 TL. Fon karoların m2 fiyatı ise 64 TL. Çiçekli dekorların tanesi ise 88.65 TL.

Son olarak dikkatimi çeken bir koleksiyondan farklı iki modelle bitiriyorum: Deluxe Marbles Koleksiyonu. Mermer görüntüsü en büyük özelliği olan bu koleksiyon gerçekten de son teknolojiyle üretilen fayansların mermer şeklinde algılanması konusunda oldukça başarılı. Ancak mermer kadar ağır ve hantal durmuyor, aksine ölçülü olmasına rağmen son derece modern bir şıklık taşıyor.

Soldaki karedeki serinin adı Emperador diğeri ise Onyx Stripes. Emperador’un 1.5 M2 fiyatı 72.22 TL. Neden 1.5 M2 derseniz, kutuyla satılıyor ve bir kutusu da 1.5 m2’ye denk geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner