Çamaşır Odası Modelleri

çamaşır makinesi, çamaşır odası, çamaşır ve kurutma makinası modelleri,

Erişim, organziasyon, aydınlatma ve estetik bir çamaşır odası düzenlerken göz önüne alınacak ana unsurlardır. Büyüklüğü ne olursa olsun mükemmel bir çamaşır odasında yer en iyi şekilde kullanılmalı ve mekanın verimliliği artırılmalıdır. Çamaşır ve kurutma makineleri bu odanın demirbaşlarıdır. Farklı çamaşır odası modellerine bir göz atarak size uygun düzenleme ile ilgili ipuçları yakalayabilirsiniz.

İşe ölçü almakla başlamak en doğrusudur. Çamaşır makinenizi ve varsa kurutucunuzu ölçerek bir kenara not edin. Elbette çamaşır odasına koyacağınız bu altleri evin su tesisatına bağlamanız gerekeceğini unutmayın. Musluk ve prizlerin yeri önceden hesaplanmalıdır. Eğer hazır bir çamaşır odasını kendinize göre yeniliyorsanız muslukların yeri çoktan bellidir. Bu durumda odayı buna göre düzenlemek ya da tesisatın yerini değiştirmek gerekir.

Kurutucu kullanmak isteyenler eğer küçük bir çamaşır odasına sığmak zorundalarsa, özel bir aparat kullanarak kurutma makinesini çamaşır makinesinin üzerine koyabilirler. Bu aparat genellikle kurutucu ile birlikte verilir. Bu şekilde raf ve diğer eşyalar için yer açılmış olur. Buradan çıkaracağımız önemli ipucu, çamaşır odası düzenlerken ilk olarak makineleri yerleştirmek ve bu adımdan sonra dekorasyona devam etmek gerektiğidir.

Makineleri yerleştirdikten sonra çamaşır odasını nasıl daha kullanışlı hale getirebileceğinizi düşünebilirsiniz. Çamaşırları makineye yerleştirip çıkartırken zorluk çekmemelisiniz. Makinelerin kapağı rahatça açılmalı ve çamaşır sepetiyle odada herhangi bir yere çarpmadan ilerleyebilmek de önemli. Bunların dışında ilk anda aklınıza gelmeyebilir ama çamaşırları katlamak ve dizmek için bir tezgah işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Deterjan, sepet, saklama kutuları için raf ve dolaplarınızın olması en idealidir. Bu düzenlemeyi ihtiyaçlarınızı düşünerek yapmalısınız. Çamaşır odasında neler saklayacaksınız, ne kadar yere ihtiyacınız var, küçük parçalar için sepet ve kutular edinmek pratik bir çözümdür.

Ütü ve ütü masasının da çamaşır odasında olması size zaman kazandıracak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Çamaşır odasını düzenlerken bu tip detayların baştan düşünülmesi gerekir. Böylelikle yerden tasarruf ettiren fonksiyonel bir ütü masası seçebilirsiniz. Dolap içlerine özel depolama çekmeceleri ve rafları, askılıklar satın alabilirsiniz. Ancak bunları ezbere değil, kendi eşyalarınıza göre planlamanız en doğrusu olacaktır. Çamaşır odasında saklamak istediklerinizi listeleyin ve böylece nasıl bir dolap ve raf organizasyonu yapmanız gerektiğini daha net görebilirsiniz.

Çamaşır odasına bir çöp sepeti yerleştirmek aklınıza gelecektir ancak çoğu kişi bir lavabonun lazım olabileceğini ilk bakışta göremeyebilir. Çamaşır odasında bir lavabo, bu odada size su gerektiğinde banyoya gidip gelerek zaman ve enerji harcamanızı önleyecektir.

Aydınlatma üstünde durmadığınız bir konu olabilir ama başarıyla düzenlenmiş bir çamaşır odası için öenmlidir. Çamaşır odasında iyi bir aydınlatma gereklidir çünkü çamaşırlarda leke, renk değişimi kontrolü ya da giysi düzenleme gibi adımlarda iyi bir ışığa ihtiyaç duyabilirsiniz.

Şimdiye dek hep odanın nasıl kullanışlı olacağından söz ettik ama elbette işin bir de estetik ksımı var. Çamaşır yıkayacağınız odanın nasıl göründüğü ve nasıl bir atmosfere sahip olduğu, burada geçireceğiniz zamanın daha keyifli olmasını sağlayabilir. Renklere karar verirken iyi düşünülmeli ve odayı fazla kalabalık göstermeyecek, temizlik duygusunu vurgulayan bir renk şeması seçilmelidir. Burada müzik dinlemek isterseniz bir müzikçalar için yer açabilirsiniz. Çiçekler ya da sevdiğiniz fotoğraflar için de yer ayırırsanız, burada zaman daha hızlı geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner