Cam Oda Kapıları

kapı,

Evde odalar yeterince ışık almıyorsa ya da kapılar boğucu bir görünüme neden oluyorsa cam oda kapılarına bir şans verebilirsiniz. Özellikle, örneğin antre ve salonu ayıran, ara kapılar çoğu kez mekanı daraltır. Bu yüzden sürekli açık tuttuğumuz kapılar ancak yer işgal ettikleriyle kalır. Cam oda kapısı uygulamaları kendi eviniz için size ilham verebilir.

Cam oda kapıları şeffaf, buzlu, Fransız, Amerikan, bölmeli hangi model olursa olsun gün ışığının eve daha çok yayılmasını sağlar. Gün ışığı eviniz için en en değerli dekorasyon ögelerinden biridir. Gün ışığını dert etmiyorsanız bile cam kapıları evinizin daha geniş görünmesi, gözün mekanı daha büyük algılaması için kullanabilirsiniz.

Evdeki çalışma odasının kapısını kapattığınızda içeriden gelen sesi engeller, rahatsız edilmek istemediğinizi anlatır ama bu şekilde kendinizi dört duvar arasına sıkışmış hissedebilirsiniz. Özellikle evden çalışan ve ev ofis dekore edenler, cam oda kapısıyla ferah bir çalışma ortamı oluşturabilirler.

Bazı odalara biraz daha ışık girsin isterken bir yandan da içerisinin tamamen görünmesini engellemek istiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda buzlu camlar her iki soruna da çözüm olacaktır. Buzlu camlar hem ışığı geçirir hem de içerinin görünmesini engeller. Mutfak kapısı, giyinme odası veya ebeveyn banyosu için en uygun seçeneklerden biridir.

Küçük metre kareli evlerde kapıların böldüğü kutu kutu bir ev hissindense düz ve açık bir alan hissi yaratılması daha iyi olur. Bu şekilde daire daha büyük algılanır.

Cam oda kapılarının aydınlık mekanlar yaratma konusundaki avantajından sıkça söz ettik. Öyleyse evlerin genellikle en karanlık bölümlerinden biri olan antre veya hol kapısını, cam kapı modelleri arasından seçmeniz oldukça isabetli bir karar olacaktır.

Sürgülü cam kapı modelleri ise neredeyse varlığı ile yokluğu bir modellerdir diyebiliriz. Açıldığında yer kaplamayan sürgülü kapılarla kapı arkasında kalmasını istemediğiniz şıklıkta bir yemek odasını, oturma odasını ya da kütüphanenizi dilediğinizde diğer odalardan ayırabilirsiniz. Cam sürgülü kapıları bir tür cam bölme olarak düşünmek mümkün.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz taş duvar uygulamasının tümüyle ahşap kapılar ardında saklı kalmasındansa, bu şekilde camlı kapılar aracılığıyla her an sergileniyor olması söylediklerimize güzel bir örnek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner