Bu Kış Evlerde Şarap Rengi Moda

2012, şarap rengi,

Bu kış şarap rengini etrafınızda bol bol görebilirsiniz. Elbiseler, ayakkabılar, takılar ve çeşitli aksesuarlar pembenin bu koyu tonuna bürünecek. Sadece giysilerde değil, ev dekorasyonunda da şarap rengi sıkça tercih edilecek bir renk olacak. Şarap rengini evinizde nasıl kullanabileceğinize gelince. Kanepe ya da koltuk yenilemeyi düşünenler bu ürünlerin şarap rengini seçebilir. Eğer mobilya yenilemek gibi bir düşünceniz yoksa, halı, puf, dekoratif yastık, mum, perde benzeri aksesuar ürünlerde şarap rengini tercih ederek eve farklı bir vurgu katabilir aynı zamanda 2012 kışının ev dekorasyonundaki moda rengini de kullanmış olursunuz.

Şarap rengini gri, bej ve beyazla bir araya getirmeniz halinde şık ve etkili bir görüntü ortaya çıkarmanız mümkün olabilir. Biraz daha ilginç renk kombinasyonları için üzüm yeşili, turkuaz, açık pembe ya da somon rengiyle şarap rengini bir araya getirebilirsiniz. Yukarıdaki örnekler ev dekorasyonuna değil ama şarap rengine örnekler. Rengin uyumlu tonlarını ve farklı renklerle bir aray geldiğinde nasıl sonuç verdiğini görebilirsiniz.

Yazının girişinde evde büyük değişiklikler yapmak istemeyenlere şarap rengini dekorasyona nasıl dahil edebileceklerine dair ipuçları vermiştim. Burada sözünü ettiğim aksesuar ya da yan ürünlere örnekler görebilirsiniz. Halı, dekoratif yastık ya da bir puf ile bu rengi dekorasyonda vurgu rengi olarak kullanabilirsiniz.

Koyu ve derinlikli bir renk olduğunu söyleyebileceğimiz şarap rengini kullanırken açık renklerle dengelemeniz daha etkili ve içinizi sıkmayacak bir dekorasyon ortaya koymanızda yardımcı olur. Yukarıdaki fotoğraflarda şarap rengini modern, geleneksel, Asya ya da vintage tarz dekorasyonlarda nasıl kullanabileceğinize dair örnekler bulabilirsiniz. Renklerle aranızın nasıl olduğuna bağlı olarak ölçülü ya da çok hareketli bir renk skalası oluşturmanız mümkün. Her iki durumda da şarap rengi size ayak uyduracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner