Beyaz Yatak Odasına Ne Renk Halı Sermeli?

bej, beyaz,

Beyaz bir yatak odası düzenlerken sıra halı rengine kara vermeye geldiğinde seçenekleriniz oldukça fazladır. Beyazın hakim olduğu bir odada dilerseniz rengarenk, dilerseniz siyah beyaz bir halı kullanabilirsiniz. Önemli olan odanızın dekorasyon tarzına, odanın atmosferine uyacak ve tabii ki sizin de seveceğiniz bir renk seçmektir.

Beyaz yatak odalarında beyaz halı kullanılabilir. Fakat pek çok kişi beyaz halıyı temiz tutmak zor olduğu ve zamanla rengi döndüğü için tercih etmez. üstelik tepeden tırnağa beyaz bir oda yerine farklı tonların yer aldığı bir oda monotonluktan kurtulur. Beyaz yerine örneğin açık gri bir halı ile beyaz yatak odası mobilyaları tamamlanabilir.

Beyaz halı kullanmıyorsunuz diye yatak odasına mutlaka canlı renklerde bir halı almak zorunda değilsiniz. Krem rengi, bej, fildişi tonlarında halılar da beyaz yatak odalarına çok yakışır. Bir başka alternatif de siyah beyaz halı dekorasyonudur. Halı rengi ile abajur başlıkları, perdeler, yatak örtüsü, yastık ya da puf rengi eşleştirilebilir. Böylece halınız odada tek kalmaz.

Genel olarak beyaz gibi nötr bir rengin hakim olduğu bir odaya halı aracılığıyla canlı bir renk katarak odanıza enerji katabilirsiniz. Zevkinize göre koyu ya da pastel tonlarda kırmızı, yeşil, mavi ya da mor renkte bir halı seçebilirsiniz. Odadaki bazı aksesuarların veya yatak örtülerinin seçtiğiniz halının renginde olması dekorasyonu tamamlar.

Koyu renkte bir halı açık renk yatak odası mobilyası ile kontrast oluşturarak odaya derinlik katabilir. Özellikle de zemin rengi de açık renk olan odalarda koyu renk bir halı kendini daha çok gösterecektir. Boz rengi, vizon rengi, kızıl toprak rengi halılar tercih edilebilir. Elbette koyu renk bir halı, açık pastel renkteki bir halıya kıyasla odaya daha sert bir ifade katar.

Bir başka seçenek de renkli, desenli halılardır. Beyazın sade ve soğuk bir atmosfere bürüdüğü her odada renkli, desenli halılar yardımıyla sımsıcak bir görünüm elde edilebilir. Özellikle country veya İskandinav dekorasyonlarda renkli kilimler hiç tereddüt etmeden kullanılabilir.

Desenli halı kullanmak isteyenler kendilerini herhangi bir tarzla sınırlamak zorunda değil. Odanızın stiline uygun bir tasarıma sahip geleneksel veya modern bir desenli halı ile aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner