Beyaz Kanepeli Salonlar

beyaz,

Beyaz kanepeli salonlar diğer salonlara göre avantajlıdır. Beyaz kanepe hemen her tarz dekorasyonda yer alabilir ve salona özgürce pek çok renk ya da desen eklemenize izin verir. Kanepeler salonun en çok kullanılan eşyaları arasındadır. Dolayısıyla beyaz kanepe satın alırken çabuk kirleneceği gerçeği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

renkli-salon

Beyaz kanepelerin seçkin ve şık bir duruşları vardır. Mekana sakinlik ve huzur katarlar. Beyaz bir kanepe ile salon dekore ederken renkli aksesuarları değerlendirme şansı doğar. Bu nedenle renkli bir salonda beyaz kanepe kullanılmaz gibi bir yanılgıya düşmeyin. Renkli yastıklar ve desenli halılar beyaz bir mobilya ile çok daha çarpıcı duracaktır.

bej-hali

Beyaz kanepe ile ne renk halı kullanacağınız konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Ne de olsa beyaz renk ile tüm renkleri kullanma olanağı var. Bu noktada açık tonda, bej renk bir halı kullanmayı düşünebilirsiniz. Bej de beyaz gibi nötr bir renktir. Diğer renklerle uyumludur. Böylelikle salonun geri kalanında özgürce renk ve desen seçimi yapabilirsiniz.

beyaz-dekorasyon

Beyaz duvarlı bir salonda beyaz kanepe yer alacaksa, odaya biraz derinlik katmak için koyu renk bir zemin uygulanabilir. Koyu renk ahşap mobilya da aksesuarlar da kontrast yaratmak için kullanılabilir.

beyaz-mobilya

Beyaz bir kanepenin en büyük dezavantajı kiri hemen gösterecek olmasıdır. Kanepe seçerken yastık kılıflarını kolayca çıkarıp makinede yıkayabileceğimiz bir model seçebilirsiniz. Şarjlı bir el süpürgesini kanepenin yakınlarında bulundurup sık sık toz alabilirsiniz. Mobilyanızı temizlemeden önce, kanepenin kumaşı ile ilgili temizleme talimatlarını iyice öğrenin. Hangi tür bez kullanabilirsiniz, hangi deterjanlardan uzak durmalısınız önceden bilirseniz, kanepeniz daha uzun ömürlü olur.

deri-kanepe

Deri koltukların eve resmi ama oldukça lüks bir hava verdiğini söyleyebiliriz. Salonunuz için beyaz, deri bir kanepe almayı düşünüyorsanız, salonda deri koltuk kullanmak size göre mi değil mi, önce biraz bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

klasik-dekorasyon

Klasik dekorasyonda hem mobilyalar hem de aksesuarlar, malzemenin kalitesinin yanı sıra işçiliğiyle ve süslemeleriyle öne çıkar. Klasik tarzda kullanılan ağır kumaşları veya geleneksel desenleri dengelemek ve gözü rahatlatmak için, yine klasik tarzda ama beyaz bir kanepe kullanılabilir.

modern-tarz

Modern tarzda döşenmiş, minimalist bir salonda ise beyaz bir kanepe, sadeliği ve zarifliği ile bu tarza yüzde yüz uyum sağlayacaktır. Geniş ve düz hatlı bir kanepe seçimi ile rahatlık ve işlevsellik de vurgulanır. Parlak renkler kullanmak istemiyorsanız krem rengi, kahverengi, bej gibi nötr renklerle de beyazın soğukluğunu ve mesafeli duruşunu dengelemek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner