Bej Renk Koltuklara Ne Renk Duvar?

bej dekorasyon, bej koltuklar, bej renkler, kahve beji koltuk rengi,

Pek çok renkle eşleşebilen bej renk koltuklar salonlarda oldukça pratik bir seçim olacaktır. Bej renk mobilya hem kiri çabuk göstermez hem de uzun yıllar modası geçti mi, geçmedi mi diye dert etmeden kullanılabilir. Ancak bejin bir dezavantajı, zamanla salonu renksiz, sıkıcı gösterme ihtimalidir. Bunu engellemek için bej renk koltuklara uygun, salona farklılık katacak bir duvar rengi seçilebilir.

bej-koltuk-takimlari

Renk paletindeki soğuk renkler, mavi, yeşil ve mor tonları bejin sıcaklığıyla hoş bir kontrast oluştururken salona da hoş bir hava katar. Bu renklerin pastel tonları duvarları daha geriye doğru itilmiş gibi göstererek mekanın da daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

bej-dekorasyon-renkleri

yesil-duvar-boyasi

Ayrıca özellikle mavi ve yeşil tonları huzuru ve sakinlik veren renklerdir.

bej-koltuk-yeşil-duvarbej-renk-salonlar

Yeşil ve mavi gibi soğuk renklerin gözü tırmalamayan veya iç baymayan tonları duvar boyası olarak tercih edildiğinde, bej renk koltuklarla beraber huzurlu ve doğal bir ortam ortaya çıkabilir.

bej-koltuklara-ne-renk-duvar

Kendinizde daha iddialı bir seçim yapma cesareti bulursanız, kırmızı-kahve tonunda, toprak rengi, mercan rengi, kırmızı, şarap rengi, çikolata rengi veya koyu altın rengi gibi kendini gösteren bir duvar boyasıyla samimi ve çarpıcı bir etki elde edebilirsiniz.

bej-yemek-odasi

Bu tip farklı renkleri salonun tüm duvarları yerine, örneğin televizyon arkasında ya da yemek masası duvarında kullanıp, diğer duvarları çok açık bir kırık beyaz, krem ya da bej tonlarında seçebilirsiniz.

bej-dekorasyon

Koyu renkler genellikle büyük pencereli ve ışık alan salonlara önerilir çünkü aksi takdirde salonu olduğundan küçük gösterme olasılığı doğabilir.

bej-koltuk-beyaz-duvar

Beyaz ya da bej gibi daha ağır renkler, bej koltuklara uymakla birlikte, bej koltuklarla birlikte bu renkler salonu oldukça resmi ve cansız gösterebilir.Böyle diyoruz ama bej koltuklarla bej renk duvar eşleşmesi en çok yapılan eşleşmelerden biridir. Çoğu kişi seçimini renkli duvardan yana yapmak istemez. Bu durumda aksesuar seçimine her zamankinden daha çok önem verilmesi gerekir.

bej-salon-tasarimlari

Bej koltuklarla krem rengi duvar kullanmak da zordur çünkü sanki evin dekorasyonu tamamlanmamış gibi bir görüntü ortaya çıkabilir.

bej-salon-dekorasyonu

Sözünü ettiğimiz bu nötr renklerde bir duvar boyası uygulamakta kararlıysanız, aksesuarların canlı renklerde olması, evde desen kullanılması, ışığı yansıtan, parlak metal, cam ya da ahşap gibi doğal malzemelerde aksesuar seçilmesi gibi çeşitli ipuçlarına başvurmanız gerekebilir.

bej-koltuklara-beyaz-duvar

Ev bitkileri ya da kontrast oluşturan duvar resimleri, bu tip sade bir renk şemasına canlılık katacaktır. Krem rengi az da olsa bir sıcaklık içerir, özellikle beyaz renkte bir duvarın soğukluğunu kırmak zor olabilir. Doğal bir paletten ve sadelikten yana olanlar bej koltuklarla fildişi renkte bir duvar boyasını da deneyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner