Bayram Sofrasına iPhone Desteği

bayram sofrası, iPhone, yemek tarifi,

Herkese iyi bayramlar. Eminim şu an bayram sofrası için kolları sıvamış olan pek çok kişi var. Bazıları ikramlıkları tamamlamaya uğraşıyor bazıları ise bir bayram sofrası için eksikleri gözden geçiriyor. İnternet sayesinde bayramda ne pişirsem derdi ortadan kalktı diye düşünüyorum. Sayısız tarif arasından size uygun bir menü oluşturabilirsiniz. Aranızda iPhone kullanıcıları olan varsa, onlar için bir önerim daha var. Lezzet Dergisi’nin iPhone ya da iPad için hazırlanmış olan uygulamasını indirerek yemek tariflerine ulaşabilir ve hatta yemeklerin nasıl hazırlandığını videodan izleyebilirsiniz.

Peki Lezzet Dergisi’nin menüsünde acaba bayrama özel ne tarifler var? Buraya birkaç yemek seçtim ve aklınıza yatarsa bayramda misafirlerinize bu özel tarifleri hazırlayabilirsiniz. Eğer iPhone uygulamalarına erişemiyorsanız, derginin internet sitesinden pek çok tarife ulaşmak mümkün.

Kurban bayramı için benim seçtiğim menüde çoban kavurma, ıspanaklı yoğurt çorbası ve bayram böreği var. Tuzlu yemeklerde yoğurt ve hamur olunca tatlı için sütlü ya da hamurlu bir tatlı yerine şerbetli bir meyve tatlısı uygun olabilir. Bayramda yemeğe gelen misafirler çoğu kez eli boş gelmeyip tatlılarını da getirirler. Bu olasılığı da hesaba katarak tatlı menüsünü oluşturmakta fayda var.

Bayram için tariflerinizi ve sofra resimlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz, sitevektograf@gmail.com adresine yazı ve fotoğraf yollayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner