Basket Sahası Zemini

basket sahası, beton, zemin,

Eğer basket oynamaya meraklıysanız oynadığınız zeminin performansınız açısından önemli olduğunu bilirsiniz. Basket sahası zemini olarak kullanılan 3 ana malzeme vardır. Kapalı basket sahası zeminleri ahşap parke, açık hava basket sahası zeminleri ise beton ya da asfalt kaplanmaktadır. En ucuz basketbol zeminleri asfalt olanları, en pahalıları ise parke (kapalı saha) zeminlerdir.

Beton Basket Sahası Zeminleri: Açık hava basket sahalarında asfalttan sonra en fazla tercih edilen kaplama. Asfalta göre daha pürüzsüz yüzeyi ile top üzerinde daha iyi hâkimiyet sağlamanızı sağlar. Bilek burkulması gibi sorunlar beton kaplı sahalarda daha az görülür. Beton kaplama basket sahası yapımı maliyeti düşüktür ve kısa sürede yapımı tamamlanabilir. Beton üzerinde kullanılan sızdırmazlık ürünleri ve diğer yapı kimyasalları ile uzun süre sorun çıkarmadan kullanılabilir. Az bakım gerektirir ve küçük, orta boy basketbol sahası zemini olarak idealdir.

Ahşap Basket Sahası Zeminleri: Ahşap parke profesyonel kapalı basketbol sahalarının zemin kaplama malzemesidir. Kilitli parke yada rabıta ahşap olarak döşenebilir. Bakım maliyeti diğer zemin kaplamalarına göre daha yüksektir ve düzenli olarak cilalanması gerekir.

Asfalt Basket Sahası Zemini: Asfalt (siyah asfalt) ülkemizde en sık rastlanan basket zemini. Bunun nedeni ise diğerlerine göre çok ucuz olması ve neredeyse hiç bir bakım gerektirmemesi. Ancak asfalt zeminlerde basketbol oynamak o kadar da kolay değil. Zemin engebeli olabilir ve beklenmeyen çakıllar topun yönünü değiştirebilir. Düşünce sıyrıklara razı olmalı ve bilek burkulmalarına karşı hazırlıklı olmalısınız.

 

Kapalı Basket Sahası Zemin Uygulaması Video

Basket Sahası Zemin Kaplaması Yapan Firmalar

Ülkemizde kapalı ve açık hava basket sahaları için zemin kaplama hizmeti veren firmaları başta büyük iller olmak üzere farklı bölgelerde bulabilirsiniz. Bu firmalardan basket sahası için gerekli aksesuarları da temin etmeniz mümkün. Aşağıda bu alanda faaliyet gösteren bazı firmaların iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

İnşaat Zemin

İstanbul merkezli firma tüm Türkiye genelinde spor sahası zeminleri başta olmak üzere dış mekan saha çitleri, spor ekipmanları ve aksesuarları, epoksi ve poliüretan zemin kaplama hizmetleri veriyor. Çizimden uygulamaya anahtar teslim hizmet alabilirsiniz.
Bağdat Cad. Toprak Pasajı No: 113/17 Küçükyalı / İstanbul 0216 367 34 39
Web: insaat-zemin.com

Parksan Sport

Spor zemin uygulamaları alanında faaliyet gösteren Parksan Sport iç ve dış mekan basket sahası zemin uygulamaları hizmetleri veriyor. Firmadan voleybol, teniz, hentbol ve diğer spor sahaları için hizmet alabilirsiniz. Parksan sadece zemin değil tüm saha uygulamaları da içeren anahtar teslim paketler sunmakta.
Perpa Ticaret Merkezi A-Blok Kat :13 No: 2016 Okmeydanı Şişli / İstanbul 0212 222 15 35
Web: parksansport.com

MDA Spor Zeminleri

Akrilik açık hava basketbol sahaları için zemin uygulamaları gerçekleştiren firma basketbol potası gibi diğer ekipmanların satışını da yapmakta. Tenis, hentbol ve voleybol gibi sporların zemin kaplamaları ve aksesuarlarını firmadan alabilirsiniz.
Gersan Sanayi Sitesi Arif Halıcı Sokak No : 42 – 44 Batıkent / Ankara 0312 256 06 49
Web: mdaspor.com

Malzemeye Göre Uygun Halı Seçimi

Halı Rengi Nasıl Seçilir?

Ahşap Yatak Başlıkları

Ahşap Görünümlü Seramikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner