Banyoda Renk Seçimi

banyo dolapları, bej, renk,

Banyo için renk seçerken banyoyu ferah ve rahatlatıcı gösterecek renklerin yanı sıra kiri hemen belli etmeyecek renkler seçmekte fayda var. Banyolar temizliğin vurgulandığı ve ev sahiplerinin hijyen anlayışına dair önemli ipuçları veren odalardır. Duvar ve fayanslarda nötr renkler kullanıp aksesuarlar yardımıyla banyoya renk katmak doğru renkleri seçmenin anahtarı olabilir.

gri-duvar

Eğer çok büyük bir evden söz etmiyorsak, banyolar evin diğer odalarına göre daha küçük ve az ışık alan odalarından biridir. Bu durumda banyo duvarlarını koyu renge boyamak banyoyu karartır. Bunun yerine yukarıdaki gibi duvarların yarısı koyu renge boyanıp diğer yarısı zeminle uyumlu olacak şekilde açık renk fayans döşenebilir.

Çikolata rengi, sütlü kahve, gri ve beyaz bir banyo son derece şık, huzur verici duruyor. Bu renkleri kullanmak için çok geniş bir banyoya ihtiyaç yok.

ahsap-banyo-dolabi

Baştan aşağı kahverenginin farklı tonlarının kullanıldığı bu banyonun hem lüks hem de doğal bir havası var. Evin diğer odalarında kahverengi sıkıcı bir renk olabilir ama iş banyoya gelince, özellikle de zemin fayanslarında oldukça kullanışlı bir renge dönüştüğünü görüyoruz. Kahverengi tonlarının hakim olduğu bir banyoda mavi renkte aksesuarlar rengin koyuluğunu dengeleyecektir.

kahverengi-banyo

Vizon ve sütlü kahve renklerinin beyaz banyo mobilyasıyla kullanıldığı bu banyoda dikkati çeken en ilginç uygulama, iki renkli banyo duvarları. Lavabo tezgahının hemen üzerinden geçen ve tüm duvarı dolaşan beyaz bant, iki renkli duvar uygulamasını zenginleştiriyor ve çok da modern gösteriyor.

yesil-fayans

Gözü tırmalamayan, yumuşak tonlardaki yeşil renkler dinlendirici ve banyoya uygun renklerdir. Burada bej renk ile birlikte duvarlarda zeytin yeşili ve bej fayans aralarında koyu yeşil kullanıldığını görüyoruz. Nötr tonlar yerine banyoda renk olmasını isteyenler için yeşil uygun bir renk olabilir.

mavi-fayanslar

Banyo renklerinden söz edip maviyi es geçmek olmaz. Mavi suyun rengidir ve mavinin sıcak bir tonu banyolarda çok güzel görünebilir.  Bu banyoda mavi renkte fayanslar gri ve bejle birlikte kullanılmış. Oldukça ferah ve şık bir görünüm ortaya çıktığı görülüyor. Mavi ve beyaz banyoya soğuk bir hava verebilirdi ama duvarlar beyaz bırakılmayıp biraz renklendirildiği için, daha sıcak bir görünüm ortaya çıkmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner