Banyoda Buğulanan Aynaya Pratik Çözüm

Havalar da soğumaya başladığına göre banyoda su biraz daha sıcak akacak demektir. Uzun ve sıcak bir banyodan çıktıktan sonra banyoda su buharının birikmiş olduğunu fark edebilirsiniz. Saçınızı kurulamak üzere aynaya yöneldiğinizde ise ayna buğulanmıştır. Bu hemen herkesin başına gelir. Havluyla silen, yüzünü görecek kadar eliyle silen derken elbette gündelik hayatımızı etkilemez ama buğulanmış ayna banyo sonrası karşılaşılan ufak engellerden biridir.Daha doğrusu biriydi, işte size buğulanmış ayna için pratik bir çözüm:

Banyodan çıktıktan sonra fön makinesini fişe takın. Yüksek sıcaklığa ayarlayın. Ardından fön makinesini çalıştırarak 15 cm’lik bir mesafeden aynanıza tutun. Buğulanmış yerler kuruyana kadar fön makinesini ayna yüzeyinde, belirtilen mesafeyi koruyarak dolaştırın. Birkaç saniyede işlem tamam!

Ayrıca banyo sırasında, banyo penceresini ya da banyo kapısını biraz aralık bırakmanız veya banyoda fanı çalıştırmanız da buğulanmanın önüne geçebilir.

Bir diğer çözümde banyonuza ayna seçerken rezistanslı, kendinden ısıtmalı ve buğulanmayan aynalardan bir tanesini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner