Banyo Raf Modelleri Önerileri

ideal mobilya, küçük banyo, raf modelleri,

Banyo için banyo dolapları eşya saklamak ve banyoyu döşemek için en ideal mobilyalardır. Söz konusu dar banyolar olduğunda ise raf çözümleri devreye girebilir. Özellikle yapı malzemeleri satan marketlerde artık çok hesaplı raflar bulmak mümkün. Yine de bana kalırsa küçük ya da büyük olsun ilk akla geleni yapmak yerine çeşitli dekorasyon uygulamalarıyla her banyo için bir farklılık yaratılabilir. Burada göreceğiniz banyo raf modelleri önerileri uygulaması basit ama mekanın atmosferini etkileyecek özel öneriler sunuyor.

İlk fotoğrafta merdiven biçimindeki raf modeliyle bu siyah beyaz banyodaki zen dekorasyonu tamamlanmış denilebilir. Mekanlara biraz hareket ya da sürpriz katmak için genellikle renklerden yararlanılır ancak bu raf biçimiyle renk skalasını bozmadan da yeterince hareket sağlanabilmiş. Diğer fotoğraftaki örnek ise daha çok İngiliz tarzı bir dekorasyona örnek gösterilebilir. Çiçek desenli duvar kağıdını vintage tarzda cam kapaklı bir dolap tamamlıyor. Gri renk bu pembe fon için seçilecek en uygun renklerden biri.

Gerçekten çarpıcı bir etki yaratmak istiyorsanız canlı renkteki banyo duvarlarınızla aynı renkte raf kullanın. Yeterince çarpıcı olmadığını düşünüyorsanız raflarda ufak bir ayna koleksiyonu sergilemeyi düşünebilirsiniz. Tabii bu biraz da sizin zevkinize ve seçiminize bağlı. Bana kalırsa bir parfüm şişesi koleksiyonu da banyoya çok yakışabilir.

Ya da dümdüz raf sıralama yerine biraz oynayabilir ve eğlenceli bir sistem deneyebilirsiniz. Yukarıda sağdaki fotoğrafta yer alan basamak biçiminde dizilmiş raflar son derece hoş görünüyor.

Egzotik bir tarz için farklı seçenekler düşünülebilir. Duvarda oyuk şeklindeki raflar ya da ahşap geleneksel tarzda bir raf banyoya sıcak ve dinlendirici bir hava verecektir.

Kimi zaman da çok basit fikirlerin büyük etkileri olabilir. Tıpkı yukarıdaki fotoğraflarda olduğu gibi. Mozaiklerle örülü banyo duvarıyla aynı şekilde kaplı bir raf sistemi ya da banyo dolabıyla aynı malzemeden seçilmiş piramit biçiminde dizilen raflar. Basit olmasına karşın pek çok banyoya uygulanabilecek son derece çarpıcı raf modeli önerileri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner