Banyo Lavabo Dolabı Modelleri

banyo dolabı, banyo mobilyası,

Banyolarda lavabo altına dolap eklenmesi ile estetik bir görüntü elde edebilir ve daha da önemlisi banyo eşyaları için daha fazla yer edinebilirsiniz. Küçük banyolar için bile son yıllarda oldukça şık tasarımların üretildiğine şahit oluyoruz. Peki banyonuza nasıl bir dolap seçmelisiniz? Buradaki banyo lavabo dolabı modellerine bakarak tarzınızı belirleyebilir ve kendi banyonuz için ilham alabilirsiniz.

Buradaki örnek resimler yurt dışından derlendi ama neyse ki artık ülkemizde de yerli yabancı pek çok firmanın banyo dolaplarını bulmak mümkün. Örneğin yukarıdaki gibi bol çekmeceli ve kapaklı, koyu renk ahşap bir dolap eminim çoğu firmanın kataloğunda vardır. Banyo dolaplarının çekmeceli olması bana her zaman daha pratik geliyor. Böylece toka, makyaj malzemesi, kozmetik, sabun benzeri küçük parçalı eşyaları düzenlemek daha kolay olabiliyor. Hatta fön makinesi ya da tıraş makinesi benzeri elektrikli aletlerinizi de çekmecede rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Banyonuz eğer küçükse lavabo dolabını şık bir ahşap malzemeden seçerek, küçük ama  çarpıcı bir mekan yaratabilirsiniz. Büyük bir banyoda daha çok banyo mobilyasına ihtiyaç varken, ufak bir banyoda yukarıda da gördüğünüz gibi tatlı kahverengi, kendinden desenli bir dolap mekanı ne kadar zenginleştirmiş.

Beyaz duvarlarla eşleştirilen beyaz banyo dolapları her zaman hoşuma gidiyor. Yukarıda duvarların bir yarısı açık bir mavi tonuna boyanarak banyoya tazelik ve renk katılmış. Lavabo altında ise çekmeceler ve onun altındaki tek sıra raf dolabı olduğundan daha kullanışlı kalmış. Bu tip bir rafa terlik de koyabilirsiniz, sepet içerisinde minik eşyalarınızı da saklayabilirsiniz.

Cam ya da şeffaf kapaklı banyo dolapları banyonun daha ferah algılanmasını sağlayabilir. İçine renkli havlularınızı koyup dekorasyona renk de katabilirsiniz.

Bu örnek hoşuma gitti çünkü dar bir lavabo altının bile gayet pratik bir şekilde değerlendirilebileceğinin örneği. İçinin sarı olması ise dolabın hoş bir ayrıntısı. Hemen yanda gördüğünüz havluluk iyi bir öneri olabilir. Dar banyolarda bazen el havlusu için bile yer bulmak dert olabilir.

Hep ufak banyolardan söz ettik ama geniş banyolar için de çok özel çözümler bulunuyor. Çift lavabolu bir banyoda boydan boya dolap ve çekmece çözümü ile herhalde dışarıda bırakacağınız hiçbir eşya kalmaz geriye.

Çift armatür var ama tek bir lavabo teknesi kullanılarak farklı bir hava verilmiş. Nedense bana hep biraz garip geliyor bu tip bir lavabo ama tamamen sizin seçiminiz. Duvardan duvara uzanan lavabo altı dolap kibar ve şık duruyor.

Dikdörtgen ve köşeli bir lavabo ile tümüyle aynı ölçülerde olup, lavabonun devamı gibi göründüğü için bu küçük dolap banyoya farklı bir havaya katıyor.

Banyonuzda özellikle de lavabo kısmına dolap düşünürken, ihtiyaçlarınızı, banyo eşyanızı göz önünde bulundurun. Eğer havlu benzeri yer kaplayan eşyalarınız varsa çekmece yerine daha geniş raflara ihtiyacınız olacaktır. Eğer banyoda havlular için ayrı bir dolap ayırabiliyorsanız, bu kez daha küçük eşyalar için çekmece ya da raf seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner