Banyo Dolabı Çözümleri

banyo dolapları, küçük banyo,

Banyolar evin diğer odalarına göre küçüktür ama banyo eşyamızın aynı derecede az olduğunu söyleyemeyiz. Yer kaplayan havlular, kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve çeşitli aksesuarlar epey yer tutar. Bunlara bir de banyoda saklamaya daha uygun olduğunu düşündüğümüz temizlik malzemeleri eklenir. Bu noktada, banyo dolabının doğru seçiminin ne kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Hatta banyo dolabı için pratik ve yer kazandıracak, özel çözümler de düşünmemiz gerekebilir.

banyo-dolaplari

Banyo yeterince geniş olduğunda yer yaratmaktan çok renk ve malzeme seçimi kafanızı meşgul edecektir. Yukarıda daha çok kahverengi tonlarının ağırlıkta olduğu geniş banyonun en büyük özelliği ise, içeride bir de giyinme odasının bulunması. En ideal banyo modellerinden biri olsa gerek. Duştan çıkıp doğruca giysilerin karşısına geçmeye ve yatak odasını gardıroptan kurtarmaya kim hayır diyebilir ki?

gri-banyo-dolabi

Banyo dolabı seçerken banyonuzdaki köşeleri ve boş duvarları en iyi şekilde kullanmak birinci önceliğiniz olmalı. Banyonun yeterince geniş olmadığı durumlarda, fazladan birkaç çekmece ya da raf ekleyebileceğiniz bir köşe varsa, değerlendirmelisiniz. Elbette banyonun tüm duvarlarını dolap kaplayarak dar ve boğucu bir mekan ortaya çıkartmamalısınız. Bu ikisi arasında bir denge kurmak için daha çok lavabo ve çevresini dolap için ayırıp, diğer duvarları boş bırakmayı deneyebilirsiniz.

klasik-tarz

Lavabo yakınlarında bir (ya da birkaç) çekmecenin ne kadar kullanışlı olduğunu ancak o çekmeceden yoksun olunca anlayabilirsiniz. Bazı banyo eşyalarını bir arada, derli toplu ve etrafta dağınıklık yaratmayacak şekilde saklamanın en pratik yolu da çekmecelerdir. Saç tokaları, cımbız, yedek diş fırçası, tarak, makyaj malzemesi, pamuk gibi küçük parçaları hem çabuk erişebileceğiniz hem de göz önünden kaldırabileceğiniz bir yer edinmiş olursunuz. Üstelik bu malzemelerin çoğunu ayna karşısında kullandığımızdan, lavabo dolabında çekmece olması dolabınızı daha da kullanışlı yapar.

dolap-modelleri

Banyoda yer açmak için en eski ama en işe yarar yöntemlerden biri de aynalı dolaplardır. Tek başına bir ayna asmak yerine, ayna kapalı bir dolapla banyoda yer kazanırsınız ve duvarın önemli bir bölümünü ayna için feda etmiş olmazsınız. Üstelik aynalı dolap çevresi rafla değerlendirilerek, eşyalarınız için biraz daha yer açılabilir.

duvar-dolaplari

Modern tarzı sevenler modüler banyo dolapları ile banyoda daha yaratıcı olma imkanına sahipler. Klozet üzeri de dahil olmak üzere, parçalı dolapları yer kaybetmeden duvara asarak hem göze hoş gelecek tasarımlar yapılabilir, hem de dolaplar yere kadar inmediği için, alandan kazanılmış olur. Bu tip tasarımlar elbette klasik tarzda banyo dolaplarıyla da mümkündür ama dolapların tasarımı ne kadar zarif olursa, duvarda o kadar iyi dururlar. Herhangi bir dolap ile bu tip uygulamalar yaptığınızda, dolaplar hantal görünebilir.

Ahşap mermer tezgahlı lavabo altı banyo dolabı.
Ayaklı küçük banyo dolabı.
Aynalı ve aydınlatmalı banyo dolabı.
Aynalı duvara monte ve tezgah altı banyo dolabı.

Duvara monte edilen banyo dolapları.
Duvara monte küçük banyo dolapları.
Küçük ahşap aynalı banyo dolabı.
Küçük banyolar için dolap çözümleri.

Küçük, beyaz banyo dolabı.
Küçük modern kaplama banyo dolapları.
Lake tezgah altı banyo dolapları.
Modern tasarımlı banyo dolapları.

Modern kaplama tezgah altı banyo dolabı.
Modern ve minimalist tarzda banyo dolabı.
Siyah banyo dolabı.
Tezgah altı küçük banyo dolabı.

Küvet Üstü Cam Paneller

Modern Banyo Dekorasyonu

Banyoda Aydınlatmalı Ayna Modelleri

Country Tarzı Banyo Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner