Bahçede Pembe Çiçekler

sardunya,

Bahçe, balkon ya da teras düzenlerken eğer mekanı çiçeklendirmeyi düşünüyorsanız pembe çiçekleri kesinlikle listenin en başına yazabilirsiniz. Yeşille pembenin olağanüstü uyumunu ortaya çıkarmanın yanı sıra pembenin yaydığı enerji, canlılık ve göz kamaştırıcı güzellikten mutlaka yararlanmalısınız. Sardunya, gül, petunya, ortanca, zakkum, bergamot, karanfil, yıldız çiçeği gibi pembe renkli pek çok çiçeğe bahçede yer açılabilir.

Pembe güllerle dolu bir bahçenin masalsı havasını başka hangi çiçekle elde edebilirsiniz ki? Güller güneş seven, ilaçlama, budama isteyen, kışın soğuktan korunması gereken çiçeklerdir. Eğer bu işin altından kalkabilirim diyorsanız bu zahmetin karşılığını kat be kat alabilirsiniz.

Günde en az 5-6 saat güneş ışığı alabilen bahçeler yıldız çiçeği yetiştirmek için uygundur. Pek çok farklı türü vardır ama fotoğraftaki gibi irice çiçekler açan katmerli yıldız çiçekleri bahçenizin gözdeleri haline gelebilir. Kışın soğuklar başladığında bu bitkinin iyi korunması gerekir.

Petunya bakımı kolay bitkiler arasında sayılabilir. Güneşi de suyu da sever ama ikisinin de yokluğuna dayanıklıdır. Sarmaşık gibi yayılan pembe petunyalarla bahçe ve verandalarda oldukça güzel düzenlemeler yapılabilir.

Şehirlerde en çok rastladığımız çiçeklerden biri de sardunyalardır. Balkon ve pencere kenarlarından rengarenk sarkan bu çiçekleri saksıda ya da bahçe toprağında yetiştirmek mümkündür. bakımı kolay bir bitkidir. Kışın dondan iyi korunursa bahar aylarıyla birlikte çiçek açar ve kışa kadar çiçekli kalabilir.

Bahçenize uygun ve kolay bakabileceğiniz bitkilerle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz ‘Bakımı Kolay Bahçe Çiçekleri‘ başlıklı makalemize bir göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner