Bahçede Ayak Yıkama Köşesi

dinlenme koltuğu,

Evinizi ne kadar kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenlerseniz o kadar kullanışlı olur. Böylece aradığınız o sıcak ev ortamını da kolaylıkla yakalarsınız. Bunun için evinizle biraz ilgilenmeniz ve yaşam biçiminizle evinizin uyuşmasını sağlamanız yeterli. Bahçede ayak yıkamak için oluşturacağınız pratik bir köşe, bahçenizi diğerlerinden ayrı ve size özel kılmaya yetebilir.

Evinizi kişiselleştirmek demek kendi ihtiyaçlarınızı, günlük yaşamınızdaki alışkanlıkları gözeterek evinizde buna göre düzenleme yapmak anlamına gelir.

Örneğin akşamları kitap okumaktan hoşlanıyorsanız rahat bir dinlenme koltuğu ve okuma lambasıyla kendinize bir okuma köşesi oluşturmanız söylediklerimize güzel bir örnektir. Televizyon izlemekten hoşlanıyorsanız televizyonun karşısında rahat bir kanepe olması sizin için daha uygundur.

Bahçeye gelecek olursak, yukarıdaki örnek bahçeyle uğraşmayı sevenlerin oldukça hoşuna gidecek pratik bir çözüm olabilir diye düşünüyorum. Ahşap bir kutu içine dolduracağınız taşlarla bahçeyle uğraştıktan sonra eve girmeden ayaklarınızı yıkayacağınız, doğal bir köşe yapabilirsiniz. Gün ışığında taşlar çabucak kuruyup ısınacaktır.

Ahşap kutuların hepsi suya dayanıklı değildir. Eğer uzun süre dayansın istiyorsanız ahşap kutu ya da tepsiyi cilalamanız, suya karşı daha dayanıklı omasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner