Bahçe Davetler İçin Nasıl Düzenlenir?

bahçe düzenleme, davet, parti,

Yazın sıcak günlerine çok az kaldı. Eğer bir bahçeniz ya da açık havanın tadını sevdiklerinizle çıkarabileceğiniz bir alanınız varsa eğlenceli bahçe davetleri, yemekleri ya da toplantıları için buradaki birkaç öneriyi değerlendirebilirsiniz.

Bahçenizi evinizin bir uzantısı olarak görün ve evde yarattığınız atmosferi dışarıya taşımayı amaçlayın. Evdiğiniz rnekler ya da dekorasyon tarzıyla ilgili en büyük ilham kaynağınız kendi eviniz olacaktır. Country tarzı bir eviniz varsa bahçenizde de ahşap, eskitilmiş görünümlü, doğal malzemeden mobilya ve aksesuarlar koyabilirsiniz. Çiçek desenli sandalye minderleri ya da bir sallanan sandalye ile bu tarzı yansıtabilirsiniz.

Modern tasarımlı ve minimalist tarzdaki bir evin bahçesinde de aynı çizgiler devam edebilir. Sade ve kullanışlı mobilyalar, rahat bahçe kanepeler verandanıza yakışacaktır. Renk konusunda kararsız kaldıysanız bahçeyle bağlantısı olan, bahçeye en yakın odayı baz alabilirsiniz.

Bahçe davetlerini özel kılan, bahçe mobilyasından çok bahçenin doğayla iç içe olmasıdır. Misafirler kendilerini ne kadar şehirden ve stresten uzak hissederlerse gün o kadar neşeli geçer. Bahçeniz yeterince yeşil değilse büyük saksı çiçekleriyle bu açığı kapatabilirsiniz.

Bahçe düzenlerken eğer yeriniz müsaitse oturma gruplarını farklı şekillerde bahçeye yaymak burayı daha kullanışlı hale getirir. Bir yemek masasının dışında belki manzaraya doğru çevrili bir oturma grubu yerleştirilebilir. Sofradan kalkanlar için ayrı bir alan yaratılmış olur. Yeriniz darsa bahçe salıncağı, puf, oturma bankı, yer minderleri ya da şezlonglardan yararlanarak sofra dışında misafirlerin bahçede vakit geçirebileceği farklı bir köşe düzenleyebilirsiniz.

Bahçenizde sıcak bir ambiyans yaratabilmeniz için aksesuarlardan faydalanın. Mumlar, renkli yastıklar, bahçe heykelleri, fenerler ve iyi bir ışıklandırma ile uzun saatler boyu keyifli bir gün geçirilebilir. Rahatlığı ön planda tutun. Kirlenecek, kırılacak ya da bozulacak diye korktuğunuz eşyaları dış mekanda kullanmayın.

Bahçede renkli ve desenli ürünler kullanmaktan kaçınmayın. Doğanın renklerini yansıtan, mevsim çiçeklerinin rengindeki kumaşlar ve aksesuarlar ortama çok yakışacaktır. Plastikten mümkün olduğunca uzak durun ve ahşap, bambu, rattan gibi doğal malzemeleri tercih edin.

Hava şartlarının keyfinizi bozmaması için güneşin çok dik geldiği zamanlar için bahçe şemsiyesi, fanlar, tente benzeri önlemler alınması ve yağmurlu günler için sığınılabilecek, üstü kapalı bir köşe oluşturulması bahçeyi daha kullanışlı kılacaktır. Hatta gölgelik için alacağınız önlemlerin yağmura ve rüzgara karşı dayanıklı olması her türlü hava koşulunda bahçedeki keyfinizin yarıda kalmamasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner